TOP5 sprawdzonych prezentów na nowe mieszkanie

Krzysztof Jagielski
01.08.2022

Nabycie nowego mieszkania to świetna okazja do wyprawienia parapetówki. Przyjęło się, że goście pojawiają się z drobnym upominkiem. Poszukiwania prezentu to często nie lada wyzwanie. Podpowiadamy jak dokonać praktycznego wyboru, który sprawdzi się w nowym mieszkaniu.

Jak wybrać prezent idealny?

Przygotowując się do zakupu prezentu na parapetówkę, stajemy przed wątpliwościami — jaki budżet przeznaczyć, jaki typ upominku wybrać, czego potrzebują gospodarze. Prezent powinien być funkcjonalny i zgodny z preferencjami gospodarzy. Bez względu, na jaki zakup się zdecydujemy, warto pamiętać, aby nie wprawił nikogo w zakłopotanie. Unikajmy obdarowywania symbolami religijnymi czy dekoracjami nawiązującymi do poglądów społecznych, czy politycznych.

Zestaw ręczników czy kieliszki do wina – oto jest pytanie

Warto przy wyborze prezentu uwzględnić zarówno praktyczne przedmioty użytku codziennego jak i dodatki dekoracyjne. Poniżej przedstawiamy najczęściej wybierane upominki na nowe cztery kąty.

Zestaw ręczników

Zestaw ręczników w stonowanych kolorach, będzie świetnym prezentem zwłaszcza dla osób, które nabyły właśnie swoje pierwsze mieszkanie. Jeśli chcemy bardziej spersonalizować wręczane przedmioty, możemy umieścić na nich haftowaną dedykację. Dodatkowo zestaw ręczników możemy uzupełnić o akcesoria — świece, olejki czy kule do kąpieli, pomogą nam stworzyć domowe spa. Zestaw ręczników z dodatkami lub bez może okazać się nie tylko praktycznym, ale też relaksującym prezentem w trudach urządzania nowego mieszkania.

Zestaw kieliszków do wina

Często na spotkania towarzyskie goście przynoszą wino, zestaw kieliszków może więc okazać się strzałem w dziesiątkę wśród upominków mieszkaniowych. Dodatkowo rynek daje nam obecnie szeroki wybór, możemy więc bez trudu trafić w gusta nawet najbardziej wymagających osób.

Deska do serwowania serów

Nieważne czy organizujemy kameralne spotkanie przy kawie, czy przyjęcie na większą liczbę osób, deska serów zawsze sprawdzi się idealnie. Jest to elegancki i wygodny sposób podawania przekąsek. Na rynku dostępne są deski w różnych kształtach, z miejscem nie tylko na sery, ale i owoce czy warzywa.

Misy dekoracyjne

Warto zainwestować w uniwersalną i stonowaną formę. Misa może być prezentem praktycznym, można w niej przechowywać warzywa i owoce, ale może też pełnić funkcję ozdobą. Aktualnie sklepy oferują szeroki wybór tego typu asortymentu, ale jest też możliwość zamówienia dedykowanej wersji u rękodzielników.

Rośliny doniczkowe

Kwiaty należą dla klasycznych prezentów przynoszonych na parapetówkę. Warto przed zakupem zastanowić się, czy w domu zamieszkuje zwierzak i dobrać bezpieczną dla niego roślinę, czy podpytać, na jaką stronę wychodzą okna mieszkania, tak by gospodarze mogli długo cieszyć się hodowlą swojego upominku.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.