Rower, hulajnoga, wrotki, rolki dla dziecka: dlaczego te rzeczy warto kupować używane?

Jerzy Biernacki
27.08.2020

Posiadanie dziecka daje mnóstwo radości, ale także wiąże się ze sporymi kosztami – wiedzą o tym wszyscy rodzice. Wraz z wiekiem rosną potrzeby pociechy, która zaczyna je też dość otwarcie wyrażać. Do tych największych zakupów na poszczególnych etapach rozwoju dziecka zaliczymy rower, hulajnogę , wrotki czy rolki. Sposobem na to, aby sporo zaoszczędzić, jest zakup używanych sprzętów. Ma to jednak uzasadnienie nie tylko ekonomiczne. Sprawdź, dlaczego wymienione przedmioty warto kupować z drugiej ręki.

Nie wiadomo, czy dziecko złapie bakcyla

Nikt nie może dać rodzicom gwarancji na to, że dziecko momentalnie zakocha się w np. nowej hulajnodze i nie będzie chciało się z nią rozstawać. Może się wręcz okazać, że pociecha już na samym początku zrazi się do tego środka lokomocji i za żadne skarby nie będzie chciała z niego korzystać. Co wtedy? Przecież to ma być przyjemność, dlatego zmuszanie nie wchodzi w grę. Przed takim scenariuszem chroni zakup używanego sprzętu, który ewentualnie będzie można odsprzedać bez żadnej straty.

Początki są trudne

To argument praktyczny, ale także przemawiający do rozsądku. Nauka jazdy na rowerze, hulajnodze, rolkach czy wrotkach zawsze wygląda dokładnie tak samo: dziecko co i rusz się przewraca. Efekt? Sprzęt momentalnie się niszczy. Żal na to patrzeć, a już szczególnie w sytuacji, gdy rodzice wydali naprawdę dużo pieniędzy na prezent. Z używanym sprzętem jest o tyle łatwiej, że swoje już przeszedł.

Możliwość kupienia rzeczy z wyższej półki za bardzo atrakcyjną cenę

Jeśli rodzice na przykład mają około 500 złotych na rower dla dziecka, to za tę kwotę nie kupią porządnego, markowego produktu w sklepie. Z kolei rowery marketowe nie prezentują choćby przyzwoitej jakości wykonania i są źródłem ciągłych problemów. W tym kontekście dużo rozsądniejsze wydaje się być kupienie np. 2-letniego roweru renomowanego producenta, z wysokiej klasy osprzętem, który posłuży znacznie dłużej niż taki z marketu.

Dziecko szybko rośnie

Nie ma się co oszukiwać: każdy rower, hulajnoga, a już szczególnie rolki i wrotki, to inwestycja na chwilę. Dziecko momentalnie wyrośnie z podarowanego mu sprzętu i wówczas trzeba będzie kupić coś dopasowanego do wzrostu i wagi pociechy. Tym bardziej rozsądne wydaje się być kupowanie używanych sprzętów, często przecież zupełnie niezniszczonych.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.