Przydatne akcesoria do myjki ciśnieniowej, które ułatwią Ci dbanie o samochód

Remigisz Szulc
07.07.2023

Wielu właścicieli samochodów mieszkających w domu z ogródkiem ma w garażu myjkę ciśnieniową. To urządzenie przydaje się przy wielu pracach porządkowych, w tym oczywiście do mycia auta. Czy wiesz, że może znacząco ułatwić sobie dbanie o samochód, jeśli zainwestujesz w kilka praktycznych akcesoriów do myjki ciśnieniowej? Ich listę znajdziesz w naszym poradniku.

Pianownica

Zacznijmy od elementu, który z pewnością wielokrotnie Ci się przyda, a nawet stanie się Twoim ulubionym akcesorium do myjki ciśnieniowej. Pianownica, jak sama nazwa wskazuje, pozwala uzyskać gęstą pianę z jakiegoś środka chemicznego, na przykład do mycia karoserii samochodu czy elewacji. Porządną pianownicę da się kupić już za około 50-60 złotych.

Końcówka kątowa

Mało znane akcesorium, tymczasem nie powinno go zabraknąć w garażu kierowcy chcącego porządnie zadbać o swój samochód. Dzięki końcówce kątowej możesz łatwo, bez schylania, domyć progi samochodu, a nawet umyć podwozie po zimie, spłukując sól i resztki błota.

Długi wąż ciśnieniowy

Standardowo myjki ciśnieniowe są wyposażone w wąż o długości 5-6 metrów. Szybko okazuje się, że to za mało, aby komfortowo umyć samochód bez konieczności przestawiania myjki. Stąd radzimy zainwestować w znacznie dłuższy wąż ciśnieniowy, optymalnie o długości 10 metrów. Nie jest to duży wydatek, a uwierz, że taki wąż bardzo ułatwi Ci korzystanie z myjki, nie tylko podczas mycia samochodu.

Aktywna piana

Jest to płyn, który można rozpylać przy pomocy wspomnianej wcześniej pianownicy bezpośrednio na karoserię samochodu. Aktywna piana znacząco ułatwia umycie auta, ponieważ wstępnie rozpuszcza zaschnięty brud. Używając takiej piany w połączeniu z gąbką czy miękką rękawicą można nawet zrezygnować ze stosowania szamponu samochodowego.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.