Podróbki perfum – czy warto je kupować?

Mariusz Siwko
18.05.2023

Jeszcze do niedawna podróbki perfum kojarzyły się nam z flakonikami sprzedawanymi przez śniadych mężczyzn na bazarach. Dziś bez problemu kupimy je w Internecie. Jest wiele legalnie działających firm, które wprowadziły na rynek zapachy do złudzenia przypominające te oryginalne i najbardziej pożądane – oczywiście pod innymi nazwami, aby uniknąć problemów prawnych. Czy warto kupować podróbki perfum? Sprawdź to w naszym poradniku.

Nie licz na cuda

Przede wszystkim warto być świadomym konsumentem i mieć świadomość, że płacąc np. 50 złotych za flakonik perfum, które w oryginalnej wersji kosztują w perfumerii około 400 złotych, nie otrzymamy choćby porównywalnej jakości produktu. Owszem, zapach może być zbliżony, natomiast podróbka zawsze wypadnie dużo gorzej pod względem trwałości.

Niska cena kusi

Podróbki perfum największych marek można kupić w Internecie nawet za 1/10 ceny oryginału. To kusi, zwłaszcza w trudnych czasach, gdy wielu z nas zaczyna dokładnie liczyć pieniądze i oszczędzać na zbytkach. Kilkadziesiąt złotych to kwota, którą można zaryzykować i albo przekonać się do podróbek, albo raz na zawsze o nich zapomnieć.

Tak, jeśli używasz bardzo dużo perfum

Podróbki to niezła propozycja dla osób, które dosłownie wylewają na siebie perfumy. Jeśli obecnie zużywasz 100-mililitrowy flakonik w ciągu miesiąca, to ciągłe kupowanie oryginałów mogłoby stanowić dla Ciebie spore obciążenie finansowe. W takiej sytuacji eksperyment z podróbkami może się powieść.

Najpierw przetestuj podrobione perfumy na fragmencie skóry

Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że skład podróbek może być nie tylko dużo gorszy niż w przypadku oryginałów, ale też zawierać substancje o działaniu uczulającym czy drażniącym. Dlatego jeśli zdecydujesz się na zakup podrobionych perfum, to najpierw przetestuj je np. na nadgarstku i sprawdź, czy przez kilka dni nie pojawiła się reakcja alergiczna.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie