Osoby zmuszone do prowadzenia rozmów telefonicznych w czasie jazdy czy po prostu chcące korzystać z nawigacji w smartfonie, a niemogące połączyć urządzenia bezpośrednio z autem, powinny zaopatrzyć się w wygodny uchwyt. W dobie coraz powszechniejszego ładowania indukcyjnego w ofertach producentów pojawiły się uchwyty wyposażone w tę funkcję. Jest to bardzo wygodne, gwarantuje brak problemu z plączącymi się kablami, a przy tym zapewnia ciągłe naładowanie baterii. Jaki uchwyt z ładowaniem indukcyjnym kupić? Zwróć uwagę na te szczegóły.
Na początek warto się zastanowić, jaki rodzaj mocowania będzie nam najbardziej odpowiadać. Fajnie sprawdzają się uchwytu mocowane do kratki nawiewu, przy czym trzeba tutaj podkreślić, że nie zapewniają one idealnej stabilności. Kratka może się też połamać na dziurze, dlatego jeśli cenisz sobie bezpieczeństwo, to postaw na uchwyt z przyssawką do szyby.
Pamiętaj!
Uchwytu nie należy mocować w linii wzroku kierowcy, aby telefon nie ograniczał widoczności.
Ciekawym rozwiązaniem są również uchwyty magnetyczne, które łączą w sobie estetykę ze stabilnością oraz wygodą stosowania.
Warto postawić na uchwyt, który oferuje ładowanie w standardzie Qi. Dzięki temu urządzenie będzie się ładować błyskawicznie, co może mieć duże znaczenie w sytuacji, gdy wsiadamy do auta z niemal rozładowanym smartfonem, a musimy od razu zacząć korzystać z np. nawigacji.
Bardzo dobrym wyborem będzie zakup uchwytu z ładowaniem indukcyjnym wyposażonego w dodatkowy port USB. Dzięki temu będziemy mogli podłączyć do ładowania także inne urządzenie, w tym telefon pasażera lub też cokolwiek innego (np. tablet dziecka jadącego z tyłu).
Ponadto dodatkowy port USB pozwala podłączyć ładowarkę bezpośrednio do gniazdka zapalniczki. Wówczas nie ma potrzeby łączenia w ten sposób telefonu, co przekłada się na większy komfort użytkowania uchwytu.
Ile kosztuje uchwyt samochodowy z ładowaniem indukcyjnym? Ceny takich urządzeń zaczynają się od około 50 złotych, ale chcąc mieć coś na lata warto jednak zainwestować minimum 150 złotych.