Jak uchronić dłonie w pracy na świeżym powietrzu w okresie zimowym?

Piotr Kowalczyk
30.11.2015

W wielu zawodach dłonie pełnią rolę podstawowego narzędzia pracy. Zimą – w niskich temperaturach, często podwyższonej wilgotności oraz przejmującym wietrze – muszą one być dodatkowo chronione. Obowiązek zapewnienia właściwych warunków do zabezpieczenia rąk przed zimnem i wilgocią podczas wykonywania zadań służbowych spoczywa na pracodawcy.

Chroń ręce swoich pracowników

W pracach prowadzonych zimą na świeżym powietrzu firma nie może zostawić swoich pracowników bez odpowiedniego zabezpieczenia dłoni, ponieważ grozi jej za to wysoka pieniężna kara. Dlatego, warto zaopatrzyć wykonawców w odpowiednie rękawice ochronne, które będą właściwie chronić skórę rąk przed negatywnym wpływem warunków termicznych i atmosferycznych podczas prac realizowanych w okresie zimowym.

Rękawice ochronne, które są przeznaczone dla pracowników pracujących zimą na świeżym powietrzu różnią się materiałem, z których są wykonane, dlatego zanim dokonasz zakupu, zastanów się jakiego dokładnie asortymentu potrzebujesz.

W specjalistycznym sklepie z produktami BHP znajdziesz bogatą ofertę rękawic odpowiednich dla swoich pracowników. Do wyboru masz szeroką gamę rękawic do różnych typów pracy, wykonanych z odpowiednich materiałów.

Różne zawody – różne rękawice

Jeżeli prowadzisz firmę budowlaną, idealnymi rękawicami dla Twoich pracowników będą rękawice z drelichu, dodatkowe wzmocnione skórą dwoinową. Takie rękawice są dodatkowo ocieplane oraz wyprofilowane w taki sposób, aby przenoszenie lub trzymanie nawet najmniejszych elementów nie stanowiło żadnego problemu.

Równie dobre będą rękawice ze skóry bydlęcej, z dodatkami ociepliny z akrylu oraz drelichu na mankietach, które nie chronią jedynie dłoni, ale również nadgarstki. Pamiętaj też o tym, że rękawice ochronne ocieplane powinny spełniać normy BHP.

Dla pracowników mających kontakt ze środkami chemicznymi lub pracującymi w chłodniach czy przy budowie dróg wybierz rękawice, które mają podwyższoną odporność chemiczną. Takie rękawice powinny być wykonane z gumy, jednak ze względu na pracę na zimnym powietrzu muszą być wzbogacone o termiczną wkładkę. Przy zakupie upewnij się czy takie rękawice nawet przy wysokich temperaturach ujemnych zachowują swoją elastyczność.

Nie lekceważ wymogów, które stawia Ministerstwo Pracy. Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy jest konieczne do tego, aby móc spokojnie prowadzić swoje przedsiębiorstwo bez obaw o bezpieczeństwo swoich pracowników oraz o ryzyko kary.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.