Dlaczego warto kupić rower stacjonarny (magnetyczny)?

Remigisz Szulc
02.11.2020

Rower stacjonarny, nazywany też magnetycznym, to jeden z podstawowych sprzętów, jakie znajdziemy w każdej siłowni. Na zakup takiego roweru może sobie jednak pozwolić także większość osób chcących ćwiczyć w domu. Czy to na pewno dobry pomysł? W naszym poradniku znajdziesz argumenty, które przemawiają za tym, aby faktycznie zainwestować we własny rower stacjonarny.

Wygodne ćwiczenie w domu

Ogromną zaletą roweru stacjonarnego jest to, że można na nim ćwiczyć „mimochodem”. Jazda na rowerze magnetycznym nie jest na tyle angażująca, by nie było możliwe wykonywanie jakichkolwiek innych czynności. Możesz w tym samym czasie oglądać ulubiony serial, czytać książkę, uczyć się, rozmawiać z innymi domownikami czy nawet prowadzić rozmowy biznesowe.

Alternatywa dla roweru w niepogodę

Zakup roweru stacjonarnego można szczególnie polecić osobom, które uwielbiają jazdę na rowerze i jest to ich podstawowa forma aktywności fizycznej. Wiadomo natomiast, że w polskich warunkach klimatycznych nie zawsze można sobie pozwolić na trening na świeżym powietrzu. Jesienią i zimą rower magnetyczny może stanowić uzupełnienie lub alternatywę dla klasycznego jednośladu.

Szeroki zakres ćwiczeń

Wbrew pozorom rower magnetyczny nie służy do trenowania tylko dolnych partii mięśni. Można wykorzystać go do ćwiczeń angażujących także mięśnie brzucha, klatki piersiowej czy obręczy barkowej. Wszystko zależy od przyjętej pozycji. W dodatku rower stacjonarny jest świetnym sprzętem do popracowania nad sylwetką – można na nim uprawiać popularny spinning, podczas którego traci się ogromną ilość kalorii.

Dobry sposób na rozgrzewkę

Rower stacjonarny można śmiało wykorzystać do porządnego rozgrzania się przed właściwym treningiem. To dobre rozwiązanie dla osób, których podstawową formą aktywności fizycznej jest na przykład bieganie czy trening siłowy. Rozgrzewając się w domu nie musisz już tracić na to czasu w klubie, mogąc od razu przejść do właściwego treningu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza dla osób zabieganych, z ledwością znajdujących czas na ćwiczenia.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.