Czy warto kupić samochód marki Renault? Argumenty na TAK

Andrzej Winnicki
04.01.2022

Renault to jeden z największych koncernów samochodowych na świecie, prawdziwa duma francuskiego przemysłu motoryzacyjnego. W Polsce samochody tej marki również cieszą się dużą popularnością, choć niestety ciągnie się za nimi opinia wyjątkowo awaryjnych i nietrwałych. Nie jest to do końca prawda – marka zaliczyła kilka spektakularnych wpadek (jak niesławna Laguna II generacji), ale szybko też uczy się na błędach. Rozważasz zakup samochodu marki Renault? Poznaj argumenty, które za tym przemawiają.

Dostajesz więcej za mniej

Renault kojarzy się z bardzo wysokim komfortem jazdy, ale również doskonałą relacją ceny do jakości i wyposażenia. Mając np. 50 tysięcy złotych kupisz o około 2 lata starszy samochód niemieckiej marki, który w dodatku będzie gorzej wyposażony i napędzany słabszym silnikiem. Z tego punktu widzenia zakup Renault jest po prostu uzasadniony ekonomicznie.

Renault to bardzo nowoczesne samochody

Ta nowoczesność przejawia się przede wszystkim na poziomie wyposażenia oraz designu. Renault nie tylko podąża za konkurencją, ale też wyznacza trendy. Stylistyka współczesnych modeli świetnie wpisuje się w oczekiwania nabywców, znajdziemy tutaj m.in. pełne oświetlenie LED, a w środku nie brakuje systemów multimedialnych, ogromnego tabletu czy funkcji odpowiadających za komfort, które jeszcze do niedawna były zarezerwowane tylko dla klasy premium.

Wysoki poziom bezpieczeństwa

Jeśli kluczowe znaczenie ma dla Ciebie to, aby samochód był bezpieczny dla kierowcy i pasażerów, to Renault zawsze będzie dobrym wyborem. Francuska marka od zawsze kładła duży nacisk na kwestię bezpieczeństwa, dlatego nawet w podstawowych wersjach wyposażenia znajdziemy komplet poduszek oraz systemy wspomagające kierowcę. Nie bez znaczenia jest to, że każdy współczesny model Renault otrzymał maksymalną notę 5 gwiazdek w testach Euro NCAP.

Awaryjność? Nie przesadzajmy

W przypadku samochodów marki Renault idealnie sprawdza się stare powiedzenie: jak dbasz, tak masz. Są to oczywiście auta wymagające większej troski w porównaniu z niemiecką czy japońską konkurencją, natomiast mity o ciągłym psuciu się samochodów francuskiego koncernu można włożyć między bajki.

W Renault awaryjne jest przede wszystkim zawieszenie (co wynika z jego nastawionej na komfort konstrukcji) oraz elektronika. Najczęściej psują się drobnostki: wysiądzie akumulator, nie zadziała centralny zamek, podgrzewanie foteli etc. Można sobie z tym wszystkim dość łatwo i niedrogo poradzić.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie