Jakie rusztowanie do firmy budowlanej kupić? Przegląd popularnych rozwiązań

Andrzej Winnicki
04.01.2021

Właściciel firmy budowlanej, zwłaszcza takiej, która dopiero debiutuje na rynku, ma na głowie mnóstwo wydatków. Musi zainwestować w profesjonalny sprzęt oraz środki ochrony osobistej dla swoich pracowników. Sporym kosztem jest również zakup rusztowania, które w pracach budowlanych przydaje się na każdym kroku – stąd warto mieć je na własność (to bardziej opłacalne niż ciągłe wypożyczanie). Na rynku znajdziemy różne rozwiązania z kategorii rusztowań, dlatego każdy przedsiębiorca powinien tutaj znaleźć coś dla siebie.

Rusztowania warszawskie

Bardzo popularne, nie tylko w naszym kraju, ponieważ oferujące świetny stosunek uniwersalności do ceny. Rusztowania warszawskie wyróżnia to, że bardzo łatwo się je wznosi – i to aż na wysokość do około 8 metrów. Są praktyczne, doskonale znane pracownikom budowlanym, bezpieczne, nadają się do stosowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Najczęściej wykorzystuje się je przy pracach murarskich, tynkarskich i szklarskich, a także elewacyjnych (domy jednorodzinne).

Rusztowania modułowe

Rozwiązanie dla profesjonalistów, którzy realizują duże inwestycje. Rusztowania modułowe mają ogromną zaletę: umożliwiają precyzyjne ustawienie konstrukcji właściwie bez względu na kształt budynku. Z tego też powodu świetnie sprawdzają się w pracach tynkarskich i elewacyjnych przy nowoczesnych budynkach biurowych. Rusztowania modułowe umożliwiają właściwie dowolne połączenie dostępnych elementów w taki sposób, aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo pracownikom oraz swobodny dostęp do remontowanej powierzchni.

Wadą rusztować modułowych jest natomiast długi montaż, stąd stosuje się je właściwie tylko przy inwestycjach, które wymagają prowadzenia robót przez minimum kilka tygodni. Są również drogie.

Rusztowania jezdne

Dzięki kółkom z hamulcami doskonale nadają się do prac wewnątrz budynków, ale też na zewnątrz, o ile dysponujemy stabilną nawierzchnią. Rusztowania jezdne umożliwiają bardzo łatwe i szybkie przestawianie ich z jednego miejsca na drugie, co szczególnie dobrze sprawdza się przy robotach malarskich i tynkarskich. Są przy tym dość kompaktowe i stabilne, a najwyższe dostępne na rynku konstrukcje umożliwiają uzyskanie wysokości nawet w okolicach 18 metrów.

 

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie