Zestaw Playmobil – dlaczego to dobry pomysł na prezent dla dziecka?

Andrzej Winnicki
16.01.2023

Playmobil nie ma w naszym kraju takiej marki jak LEGO. Mimo to wielu rodziców postanawia sprezentować dziecku jeden z zestawów niemieckiego producenta. Co za tym przemawia? Dlaczego zestaw od Playmobil może być świetnym upominkiem dla pociechy? Odpowiedzi poszukaj w naszym poradniku.

Bardzo dobra jakość wykonania

Jakość zestawów Playmobil nie budzi żadnych wątpliwości. Jeśli lubisz kupować dziecku zabawki, które posłużą przez wiele lat, nie rozpadną się i w przyszłości będzie można je przekazać innemu maluchowi, to jest to bardzo dobra propozycja. Widać, że producent stosuje świetne materiały, nie można mieć też zastrzeżeń do precyzji wykonania poszczególnych elementów.

Duże elementy

To najważniejsza różnica w stosunku do klocków LEGO, z którymi zestawy Playmobil są często porównywane (choć mówimy tutaj o zupełnie różnych kategoriach zabawek). Zestaw od Playmobil spokojnie można sprezentować trzyletniemu dziecku i nie martwić się, że zabawa będzie dla niego za trudna czy tym bardziej niebezpieczna.

Ogromny wybór kreatywnych zestawów

Playmobil ma w swojej ofercie mnóstwo zestawów, dlatego z pewnością znajdziesz tutaj coś, co wpisuje się w zainteresowania Twojego dziecka – zarówno dziewczynki, jak i chłopca. Pociecha może się np. bawić w plac budowy czy zarządzać prawdziwym szpitalem!

Wciąż znośna cena

Tym, co przekonuje do zakupu zestawu Playmobil, jest nadal dość atrakcyjna cena – zwłaszcza w porównaniu z dużymi zestawami klocków Lego. Spokojnie da się znaleźć ciekawy zestaw za około 120-150 złotych, choć zaznaczmy, że największe zestawy potrafią kosztować grubo ponad 500 złotych (i bliżej tysiąca złotych).

Zabawa nie kończy się wraz ze złożeniem zestawu

Siłą zestawów Playmobil jest to, że prawdziwa zabawa zaczyna się dopiero po złożeniu, a więc odwrotnie niż ma to miejsce w przypadku klocków Lego. Kupując taki zestaw dziecku możesz więc zakładać, że pociecha będzie się nim bawić przez wiele miesięcy.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.