Zaplecze socjalne w firmowym magazynie. Co kupić, aby zapewnić komfortowe warunki pracownikom?

Antoni Kwapisz
19.04.2022

Firmowy magazyn nie jest miejscem, które można uznać za przyjazne dla ludzi. Praca w nim jest bardzo ciężka, wymagająca fizycznie, a przy tym momentami obciążająca psychicznie, zwłaszcza pod presją czasu. Dlatego urządzając firmowy magazyn należy koniecznie zadbać o stworzenie komfortowego zaplecza socjalnego, w którym pracownicy mogą wypocząć w czasie przerw. Jakie wyposażenie warto kupić? Sprawdź to w naszym poradniku.

Ekspres do kawy

Zaczynamy może nie od koniecznego, natomiast na pewno mile widzianego elementu wyposażenia magazynowego zaplecza socjalnego. Pracownicy w czasie przerwy z pewnością będą chcieli napić się kawy, a ekspres nie tylko zagwarantuje jej odpowiednią jakość, ale też krótki czas przyrządzenia.

Stół i krzesła do spożywania posiłków

To podstawa, ponieważ pracownicy muszą mieć zapewnione godne, a wręcz komfortowe warunki do spożywania posiłków na zapleczu. Stół powinien być na tyle duży, aby wszyscy pracownicy mogli przy nim wygodnie usiąść w tym samym czasie. Oczywiście nie zapominamy o wystarczającej liczbie krzeseł.

Wyposażenie szatni

Zaplecze socjalne musi również obejmować miejsce, w którym pracownicy mogą się przebrać w ubrania robocze oraz prywatne po skończonej pracy. Szatnia powinna obejmować zamykane na kłódkę szafki, ławki oraz umywalkę.

Wyposażenie łazienki

Pracodawca powinien zapewnić pracownikom magazynu komfortowe warunki do zadbania o własną higienę. Praca w magazynie jest zaliczana do kategorii brudnych, stąd mile widziane jest wyposażenie łazienki w prysznic oraz pełne zaplecze sanitarne.

Nagrzewnice

Jeśli magazyn oraz zaplecze socjalne nie są ogrzewane centralnie lub nie da się tutaj uzyskać komfortowej temperatury, to obowiązkowym elementem wyposażenia są nagrzewnice – najlepiej elektryczne, ponieważ nie wymagają one stosowania wyciągu do spalin, są bardzo bezpieczne oraz błyskawiczne w działaniu.

Mikrofalówka

Miły dodatek, zwłaszcza z punktu widzenia pracowników, którzy chcą w pracy zjeść ciepły posiłek przyniesiony z domu czy kupiony w pobliskim sklepie. To na pewno pozytywnie wpłynie na postrzeganie pracodawcy, realnie podnosząc komfort pracowników magazynu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.