Zakup kołdry do domu

Piotr Kowalczyk
26.10.2021

Kilka czynników ma wpływ na wybór idealnej kołdry. Ważna jest przede wszystkim jakość, ponieważ materiał musi dobrze odprowadzać wilgoć i być wytrzymały.

Jaką kołdrę wybrać?

Dla alergików liczy się także rodzaj wypełnienia. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się kołdry 200x220, które wybierane są raczej do większych łóżek. Należy pamiętać, żeby kupować produkty jedynie w sprawdzonych i renomowanych sklepach, które cieszą się dobrą opinią i od wielu lat działają na rynku.

Jakość snu jest niezwykle istotna, ponieważ od tego głównie zależy jak będziemy funkcjonować w ciągu dnia. Niestety wiele osób poświęca na sen zbyt mało czasu, przez co są później zmęczone i mało efektywne w pracy lub szkole.

Gdzie kupić kołdrę?

Kołdry 200x220 najlepiej zamawiać w sprawdzonych sklepach, gdzie można przynajmniej liczyć na gwarancję. Lepiej unikać niesprawdzonych miejsc, w których dostępne kołdry są wątpliwej jakości. Podstawowym parametrem jest oczywiście rozmiar, ale trzeba zwrócić uwagę również na inne rzeczy. Kołdry 200x220 to rozwiązanie idealne dla par oraz dużych osób.

Największe problemy z wyborem kołdry mają oczywiście osoby wysokie, ponieważ ciężko jest coś dopasować pod ich wzrost. Czasami na rynku można spotkać kołdry w nietypowych wzorach oraz rozmiarach. Są one przeznaczone oczywiście dla najbardziej wymagających klientów. Nie należy jednak przesadzać, bo jeśli kołdra będzie zbyt duża, to potem ciężko będzie na nią znaleźć poszewkę.

Wypełnienie kołdry

Najczęstszym wypełnieniem jest oczywiście pierz i puch. Takie kołdry można zazwyczaj spotkać w domach starszych osób. Pióra gęsie oraz kacze stosowane są najczęściej, ponieważ bardzo dobrze odprowadzają wilgoć oraz pot. Oprócz tego doskonale grzeją organizm podczas snu, dlatego po przebudzeniu się można się poczuć bardzo dobrze.

Niektóre osoby mogą być jednak uczulone na ptasie pióra, a alergia niestety nie jest niczym przyjemnym. Pierze z wyglądu praktycznie niczym nie różni się od puchu, ale w swoim składzie ma również ptasie pióra, które mogą być małym problemem dla alergików. Należy jednak pamiętać, żeby nie kierować się ceną, ponieważ w sprzedaży jest cała masa tanich produktów, które niekoniecznie cechują się wysoką jakością. Wersji kolorystycznych jest tak wiele, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Kołdry 200x220 znajdziesz w ofercie Vege Home.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.