Zakładamy salon masażu. Co warto kupić na dobry początek?

Antoni Kwapisz
18.12.2020

Salon masażu jest i jeszcze długo będzie bardzo dobrym biznesem. Powód jest prosty: coraz więcej Polaków ma poważne problemy z kręgosłupem, co wynika z niskiej higieny życiowej, braku aktywności fizycznej oraz drastycznego pogorszenia jakości diety. Z usług profesjonalnych masażystów korzystają też osoby aktywne, które cierpią na różnego rodzaju kontuzje. Do tego dochodzi ogromna grupa klientów traktujących masaż, jako formę walki ze stresem. Dobry masażysta jest w stanie zarobić porządne pieniądze na swoich usługach. Jeśli sam na to liczysz i jesteś właśnie na etapie uruchamiania salonu masażu, to sprawdź, co powinieneś do niego kupić na sam początek.

Stół do masażu

Jest niezbędnym elementem wyposażenia salonu, dlatego zawsze od niego zaczynamy inwestycję w ten biznes. Na stole do masażu nie wolno oszczędzać, ponieważ będzie intensywnie eksploatowany. Powinien więc posłużyć Ci jak najdłużej. Zwróć uwagę na to, z czego jest wykonany, czy można go łatwo zdezynfekować po każdym kliencie, czy jest lekki i da się go bez problemu przestawić z miejsca na miejsce.

Rada

Jeśli dodatkowo chcesz świadczyć swoje usługi w domach klientów, to potrzebny będzie Ci mobilny stół do masażu.

Profesjonalne kosmetyki

Jakość kosmetyków mówi wiele na temat profesjonalizmu salonu masażu. Zawsze musisz brać pod uwagę fakt, iż część Twoich klientów doskonale orientuje się na rynku kosmetyków i będzie w stanie szybko ocenić, czy inwestujesz w swój biznes, czy może na nim oszczędzasz, kupując produktu w markecie. Nie ryzykuj wizerunkowej wpadki, choć niestety profesjonalne kosmetyki do masażu są bardzo drogie.

Artykuły higieniczne

Nie może ich zabraknąć w żadnym salonie masażu. Są to nie tylko ręczniki papierowe, chusteczki higieniczne, jednorazowe rękawiczki i maseczki, ale także środki dezynfekujące, których trzeba używać po każdym kliencie. Dodatkowo warto zainwestować w artykuły higieniczne dla klientów – przede wszystkim w jednorazową bieliznę, kapcie czy nawet szlafrok. To podniesie prestiż salonu i będzie mieć pozytywny wpływ na jego renomę, co w tej branży ma ogromne znaczenie.

Klimatyzator

Ludzie przychodzą do salonu masażu nie tylko po to, aby pozbyć się różnych dolegliwości mięśniowych czy bólu kręgosłupa, ale także dla relaksu. Nikt nie chce spędzić godziny w zaduchu i nieprzyjemnie pachnącym powietrzu. Dlatego docelowo musisz zainwestować w klimatyzator, najlepiej typu split, który zapewni odpowiedni, komfortowy klimat w salonie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.