Zaczynasz przygodę z pływaniem? Sprawdź, w jakie akcesoria warto zainwestować

Maciej Piwowski
09.02.2023

Pływanie to jedna z najlepszych form aktywności fizycznej. Jest bezpieczne dla kręgosłupa, przyjazne nawet osobom ze znaczną nadwagą czy otyłością, a przy tym pozwala zaangażować wszystkie partie mięśniowe. Jeśli właśnie rozpoczynasz swoją przygodę z tym sportem, to prawdopodobnie musisz zaopatrzyć się w kilka podstawowych akcesoriów. Przygotowaliśmy dla Ciebie listę zakupów.

Czepek

Zacznijmy od niezbędnego elementu wyposażenia pływaka. Jeśli rzeczywiście dopiero zaczynasz i zamierzasz nauczyć się pływać, to sugerujemy zakup czepka materiałowego, który jest bardzo wygodny. Kolejnym krokiem będzie przejście na czepek silikonowy, zapewniający ścisłe przyleganie do głowy i zmniejszający opór wody.

Strój kąpielowy

Wybór stroju to rzecz mocno indywidualna. Zalecamy jednak, aby na basen zabierać strój, który jest przede wszystkim wygodny, nie krępuje ruchów i wspiera utrzymanie prawidłowej sylwetki w wodzie. Dla pań będzie to sportowy strój jednoczęściowy, dla panów klasyczne slipki, ewentualnie bokserki lub jammery.

Ręcznik szybkoschnący

Warto postawić właśnie na ręcznik szybkoschnący, który po rozwieszeniu w domowej łazience będzie suchy już po kilkudziesięciu minutach – w ten sposób zaoszczędzisz czas i miejsce w mieszkaniu. Cechą takich ręczników jest również to, że są bardzo chłonne, co przydaje się zaraz po wyjściu z basenu.

Okularki pływackie

Nie są konieczne na samym początku nauki pływania, natomiast im śmielej będziesz sobie poczynać w wodzie, tym częściej zaczniesz potrzebować okularków. Chronią one oczy przed bezpośrednim kontaktem z chlorowaną wodą, zapewniają widzialność pod wodą i tym samym dużo wyższy komfort pływania.

Plecak lub torba

Wszystkie akcesoria pływackie trzeba gdzieś schować, aby móc wygodnie zabrać je na basen. Tutaj idealnie sprawdzi się plecak lub torba basenowa. Zwróć uwagę na to, czy wybrany model ma co najmniej jedną nieprzemakalną kieszeń – dzięki temu możesz zrezygnować z przechowywania mokrych rzeczy w foliowym worku.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie