Zabawki na plażę – najlepsze propozycje na rodzinny czas

Mateusz Nowak
10.07.2023

Nie możesz się już doczekać wakacji, prawda? Jeśli planujesz spędzić je z rodziną nad wodą, to prawdopodobnie szukasz inspiracji do wspólnych zabaw z najbliższymi, przede wszystkim z dziećmi. Na plaży opcji jest całe mnóstwo, natomiast warto zacząć od zaopatrzenia się w kilka prostych i niedrogich zabawek plażowych. Oto nasze propozycje.

Zestaw catch ball

Catch ball to nic innego, jak zestaw składający się z paletki na dłoń i włochatej piłki, która chwyta się przy pomocy rzepu. Takie zestawy są dostępne w wielu sklepach z artykułami dziecięcymi i tzw. mydłem i powidłem. To rewelacyjna zabawa, odpowiednia już dla przedszkolaka.

Zestaw do badmintona

Badminton to bardzo fajna gra dla rodziców i starszego dziecka. Idealnie sprawdzi się na plaży, gdzie można się rzucać bez obaw o zrobienie sobie krzywdy. Taki zestaw kupisz już za kilkadziesiąt złotych.

Piłka siatkowa i dmuchana

Warto mieć obie piłki, ponieważ siatkowa lepiej sprawdzi się przy silnym wietrze, a ta dmuchana w czasie ciszy. Piłka dmuchana jest również odpowiednia dla małego dziecka, które jeszcze nie potrafi mocno odbijać i chwytać piłki.

Mały basenik

Jeśli wybierasz się na wakacje z maluszkiem, to warto mieć ze sobą mały nadmuchiwany basenik. Nalejesz do niego wody z morza czy z jeziora, dzięki czemu dziecko będzie mogło się w nim pluskać pod czujnym okiem rodziców – a sama woda szybko się nagrzeje w słońcu.

Frisbee

Nieśmiertelne frisbee to rewelacyjna zabawa dla całej rodziny, ale pod warunkiem, że dziecko jest już trochę starsze i bez problemu chwyci spodek – w przeciwnym razie pojawi się irytacja i płacz. Pamiętaj również, że we frisbee należy grać z dala od innych ludzi, aby nikomu nie wyrządzić przypadkowo krzywdy.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie