Xbox Live Gold: dlaczego warto wykupić ten abonament?

Andrzej Winnicki
20.01.2020

Xbox Live Gold to podstawowa usługa abonamentowa oferowana posiadaczom konsol Xbox od Microsoftu. Nie jest ona obowiązkowa, jednak jej posiadanie wiąże się z kilkoma istotnymi przywilejami. Jeśli nie masz jeszcze subskrypcji Xbox Live Gold, to poważnie rozważ jej wykupienie. Co dzięki temu zyskasz? Tego dowiesz się z naszego poradnika.

Możliwość grania online

Dla jednych jest to zaleta, dla drugich jeden z głównych powodów, dla których narzekają na politykę Microsoftu (choć podobnie robi Sony ze swoją konsolą PlayStation). Xbox Live Gold nie jest wyborem, ale koniecznością z punktu widzenia osoby, która chce bawić się online. Bez tego abonamentu nie można uruchomić usług sieciowych w większości gier, w tym w bardzo popularnej serii „FIFA” (nie można m.in. wejść do trybu „FIFA Ultimate Team”).

Sprawa jest zatem banalnie prosta. Chcesz grać online, musisz wykupić abonament Xbox Live Gold. W przeciwnym razie pozostanie Ci zabawa w trybach dla jednego gracza, co jednak nie daje tyle przyjemności, co granie z innymi w sieci.

Darmowe gry co miesiąc

Abonament Xbox Live Gold gwarantuje dostęp do czterech gier każdego miesiąca. Microsoft zapowiada je z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dwie gry to propozycje wydane na konsolę Xbox One, dwie na starszą generację – Xbox 360.

Mając aktywny abonament można pobrać te gry i dodać je do swojego konta oraz bawić się w nich do czasu posiadania subskrypcji. Wyjątek stanowią gry na Xbox 360 – w te, po pobraniu, można grać również bez aktywnego abonamentu Xbox Live Gold. Jeśli chodzi o jakość tych „darmowych” gier, to bywa z tym bardzo różnie, jednak zdarzają się perełki.

Zniżki na gry

Aktywowanie abonamentu Xbox Live Gold pozwala graczowi korzystać z promocji na gry w oficjalnym sklepie Microsoftu. Choć w większości przypadków przeceny są mało imponujące, to zdarza się, że subskrybenci mogą kupić niektóre tytuły w naprawdę bardzo atrakcyjnych cenach, przypisać je do swojego konta, pobrać, a później grać w nie nawet bez posiadania opłaconej usługi Xbox Live Gold. Jest to więc dodatkowy argument przemawiający za tym, aby jednak rozważyć zakup abonamentu i tym samym realnie zwiększyć funkcjonalność swojej konsoli.

Roczny abonament Xbox Live Gold standardowo kosztuje około 240 złotych. Można również kupować subskrypcje 3-miesięczne i półroczne.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.