Wyprawka do przedszkola dla dziewczynki: co warto kupić jeszcze przed wrześniem?

Mariusz Siwko
11.09.2023

Pójście dziecka do przedszkola to ogromne przeżycie dla całej rodziny. Warto się do tego odpowiednio przygotować, nie tylko na poziomie mentalnym. Posyłając pociechę do przedszkola należy zadbać o skompletowanie niezbędnej wyprawki. Jest to szczególnie ważne w przypadku dziewczynki, która potrzebuje więcej rzeczy od chłopca. Gotową listę zakupów znajdziesz w naszym poradniku.

Sporo nowych ubrań

W przedszkolu u dziewczynek zaczyna się etap strojenia się, na co warto być przygotowanym. Czas uzupełnić garderobę córki o wygodne getry, bluzki, sukienki i spódniczki. Staraj się wybierać ubrania w różnych wariantach kolorystycznych, co przyda się podczas organizowania imprezek przedszkolnych, dni jesieni, zimy, wiosny etc.

Spinki. Dużo spinek

Spinki do włosów to wręcz podstawowy element wyposażenia wyprawki przedszkolnej dziewczynki. Córka musi mieć codziennie spięte włosy – zarówno dla wygody, jak i ochrony przed wszawicą. Możesz mieć przy tym pewność, że spinki będą regularnie gubione, dlatego warto zawczasu zaopatrzyć się w minimum kilkadziesiąt sztuk.

Rada

Poza spinkami potrzebne będą też oczywiście gumki i opaski, najlepiej materiałowe.

Kapcie

Tu akurat nie ma znaczenia, czy mówimy o wyprawce dziewczynki czy chłopca. Przed wrześniem warto zainwestować w nowe kapcie do przedszkola – koniecznie takie z twardą, podwyższoną podeszwą i utwardzonymi bokami cholewki, które zapobiegają koślawieniu się stóp i kolan.

Nie inwestuj w bardzo drogie kapcie. Dziecko momentalnie je zniszczy podczas dzikich zabaw w przedszkolu, dlatego lepiej co około 3-4 miesiące kupować nowe.

Zestaw do relaksacji

W jednych przedszkolach dzieci leżakują, w innych po prostu odpoczywają po obiedzie. Tak czy inaczej potrzebny będzie zestaw składający się z kocyka i poduszki oraz wygodnych dresików, gdyby dziecko jednak postanowiło zasnąć.

Taki zestaw zanosimy do przedszkola i odbieramy co około 2 tygodnie do prania.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie