Wyposażenie siłowni – w co trzeba zainwestować na dobry początek?

Krzysztof Jagielski
05.07.2021

Siłownia jest całkiem niezłym biznesem, szczególnie w tych czasach, gdy coraz więcej osób zaczyna dbać o siebie i budować atrakcyjną sylwetkę. W dużych miastach siłownie są dosłownie oblegane, jednak uruchomienie takiego punktu w mniejszej miejscowości również może być dobrym pomysłem. Pamiętaj jednak, że już na starcie będziesz musiał ponieść spore wydatki. Sprawdź, jakie wyposażenie siłowni będzie Ci potrzebne na samym początku.

Urządzenia cardio

Niezależnie od tego, do kogo adresujesz swoją ofertę, to i tak siłownia musi być wyposażona w urządzenia cardio. Służą one przede wszystkim do rozgrzewki przed właściwym treningiem, choć będą również chętnie używane przez osoby chcące zredukować tkankę tłuszczową czy wzmocnić serce i cały układ krążenia. Takie urządzenia są niestety bardzo kosztowne, ale nie możesz z nich zrezygnować.

Hantle, gryfy, obciążenia

Podstawa funkcjonowania każdej profesjonalnej siłowni. Nie oszczędzaj na tych elementach, ponieważ gros klientów będzie odwiedzać Twój lokal właśnie dla nich. Liczba hantli, gryfów i obciążeń powinna pozwolić na jednoczesne ćwiczenie minimum 3-4 osobom. Pamiętaj również o ławkach, które są niezbędne do wykonywania niektórych elementów treningu.

Wyposażenie sali do crossfitu

Nowoczesna siłownia nie może być pozbawiona strefy dla osób, które trenują crossfit. Nie musi to być oczywiście ogromna powierzchnia – ważne, aby znalazły się tam podstawowe sprzęty przydatne podczas tej formy treningu, a więc: kettle, skrzynie, sztangi, drążki do podciągania oraz piłki lekarskie.

Szafki i pełne wyposażenie szatni

Tutaj znów czekają Cię spore wydatki, jednak siłownia nie może funkcjonować bez szatni. Często to właśnie przez pryzmat jej wyglądu i wyposażenia klienci oceniają siłownię, dlatego nie ma sensu na tym oszczędzać. Zainwestuj w solidne i pojemne szafki, wygodne ławki oraz sanitariaty pozwalające odświeżyć się po ciężkim treningu.

Przyrządy do rehabilitacji

Twoją siłownię mogą odwiedzać nie tylko osoby, które chcą wyrzeźbić sylwetkę czy zrzucić nadprogramowe kilogramy, ale też przechodzące rehabilitację oraz wzmacniające ciało po np. wypadku. Dlatego warto zainwestować w przynajmniej podstawowe przyrządy rehabilitacyjne, jak drabinki, taśmy, piłki, kółka, maty podłogowe, ławki etc.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.