Wybierz pustaki keramzyto-betonowe, a zobaczysz, że warto!

Maciej Piwowski
14.01.2022

Pustaki keramzyto-betonowe cieszą się rosnącą popularnością. Ze względu na swoje właściwości izolacyjne i szybkość murowania, coraz więcej osób sięga po nie podczas budowania domu.

Zalety pustaków keramzyto-betonowych

Kluczowym składnikiem pustaków wykonanych z keramzyto-betonu, jest keramzyt, cechujący się licznymi właściwościami. Jest to materiał o szczególnych właściwościach izolacyjnych. Zarówno w przypadku izolacji cieplnej, ale także radiestezyjnej, jak i akustycznej. Właściwości związane z izolacją radiestezyjną są szczególnie istotne, chronią bowiem przed negatywnym wpływem cieków wodnych. Keramzyto-beton wyróżnia się na tle innych materiałów poziom właściwości termoizolacyjnych. Dodatkowo cechuje się niepalnością oraz szczególnie wysoką odpornością na działanie gryzoni, owadów oraz grzybów i pleśni. Jego właściwości nie ulegają zmniejszeni przez wiele lat. Nie wpływają na nie także warunki atmosferyczne, takie jak mróz i wilgoć. Należy także wspomnieć, że ze względu na optymalny kształt, wyjątkowo łatwo i szybko się go muruje. Natomiast dzięki chropowatej powierzchni, tynkowanie staję się znacznie sprawniejsze.

Kiedy warto stosować pustaki keramzyto-betonowe?

Keramzyt jest z powodzeniem stosowany przy produkcji pustaków. Nie jest to jednak jedyna dziedzina, w której sprawdza się doskonale. Firma Pekabet oferuje swoim klientom wysokiej jakości systemy kominowe oraz wentylacyjne wykonane z keramzyto-betonu - https://pekabet.pl/pustaki-keramzyto-betonowe/. Jest to także materiał, wykorzystywany przy produkcji zapraw ciepłochronnych.

W zależności od grubości, bloczki wykonane z keramzyto-betonu świetnie sprawdzają się zarówno jako ściany działowe, jak i podczas stawiania ścian piwnicznych i stropów. W niektórych sytuacjach keramzyt wykorzystywany jest do ocieplania dachów zielonych i stropodachów.

Obecnie zaobserwować można zwiększającą się popularność domów prefabrykowanych oraz modułowych wykonanych z keramzyto-betonu. Znacznie usprawniają proces budowania, w wielu przypadkach wystarczy od kilku do kilkunastu dni, aby złożyć budynek.

Dom z pustaków keramzyto-betonowych

Domy jednorodzinne wykonane z pustaków keramzyto-betonowych są przede wszystkim wyjątkowo ciepłe. Keramzyt odpowiada za utrzymanie wewnątrz budynku energii grzewczej oraz spowolnione wychładzanie. Dzięki temu budynek staje się wyjątkowo energooszczędny i łatwy w ogrzaniu do preferowanej temperatury.

W obawie przed nadmiernym przenoszeniem się dźwięków warto stosować pustaki keramzyto-betonowe. Zapewniają odpowiedni poziom ciszy przy standardowym użytkowaniu.

Ze względu na poziom przepuszczalności, budynki wykonane z keramzytu są odporne na wilgoć, a tym samym na grzyby i pleśń. Nie występuje również obawa o pojawienie się gryzoni i owadów.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.