Wybierasz się pierwszy raz na duży kemping? W te rzeczy naprawdę warto zainwestować

Andrzej Winnicki
04.10.2021

Duże, świetnie zorganizowane kempingi, zwłaszcza na południu Europy, cieszą się coraz większą popularnością wśród polskich turystów. Najchętniej wybierają je rodziny z dziećmi, dla których jest to niemal wakacyjny raj. Gorzej z rodzicami, którzy często po przyjeździe są przerażeni wielkością terenu. Nie będzie to problemem, jeśli zawczasu zainwestujesz w kilka przydatnych rzeczy. Wymieniamy je w naszym poradniku.

Składany rower

Niezastąpiony na dużym kempingu, o czym prawdopodobnie szybko się przekonasz. Na takich obiektach odległości między domkami czy parcelami a np. marketem, basenami i restauracjami potrafią wynosić kilkaset metrów. Teoretycznie to żaden problem, aby tylko do czasu, gdy nie będziesz musiał pokonywać tego dystansu kilka razy dziennie. Dlatego warto rozważyć zakup roweru składanego – po złożeniu powinien się bez problemu zmieścić w bagażniku Twojego auta.

Bagażnik rowerowy

Jeśli nie chcesz inwestować w rower składany, ponieważ wolisz zabrać rowery dla całej rodziny, to potrzebujesz odpowiedniego bagażnika. Przewożenie rowerów na dachu jest najtańszą, ale jednocześnie najbardziej ryzykowną opcją, stąd polecamy platformę montowaną na haku pojazdu. Jest droższa (no i wymaga haka), ale wygodniejsza i bezpieczniejsza.

Hulajnoga dla dorosłych

Taką hulajnogę możesz kupić już za około 200 złotych, co na pewno będzie bardzo dobrą opcją z myślą o wakacjach na dużym kempingu. Hulajnogi są podstawowymi środkami transportu w takich miejscach, choć zwróć uwagę na to, czy przypadkiem wybrany kemping nie jest położony kaskadowo – podjazdy pod stromą górę na hulajnodze nie należą do przyjemnych.

Hulajnoga elektryczna

Idealna opcja nie tylko dla osób o ograniczonej sprawności fizycznej. Hulajnoga elektryczna idealnie sprawdzi się na kempingu, ponieważ pozwoli Ci wygodnie się po nim przemieszczać, przywieźć zakupy z marketu czy np. pizzę z pobliskiego miasteczka. Problem jest w cenie (minimum 1000 złotych za podstawowy model) oraz wielkości hulajnogi, której wcale nie będzie tak łatwo przewieźć w zapakowanym po dach bagażniku.

Wózek na szpargały

Już pierwszego dnia na kempingu zauważysz, że takie wózki są podstawowym elementem wyposażenia wypoczywających rodzin. To super inwestycja, ponieważ w wózku możesz wygodnie przewieźć zarówno akcesoria na basen i plażę, jak i… małe dziecko marudzące na bolące nóżki.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.