Wybieramy powerbank: jaka pojemność będzie Ci potrzebna?

Antoni Kwapisz
29.09.2020

Powerbank to bardzo funkcjonalny sprzęt, który stanowi coś na kształt ubezpieczenia na wypadek rozładowania się baterii np. w smartfonie. Wszyscy jesteśmy uzależnieni od elektronicznych gadżetów, dlatego nie możemy sobie pozwolić na to, aby być odciętymi od świata z tak prozaicznego powodu, jak brak energii w akumulatorze. Powerbank chroni przed takimi sytuacjami, dlatego bez wątpienia warto w niego zainwestować. Podstawowym kryterium wyboru powerbanku jest oczywiście jego pojemność. Na polskim najpopularniejsze banki energii mają 10000 mAh, 20000 mAh oraz 30000 mAh. Który z nich powinieneś wybrać?

Powerbank o pojemności 10000 mAh: dla kogo?

Wbrew pozorom powerbank o takiej pojemności powinien być w zupełności wystarczający do codziennych zastosowań. Dlaczego? Ponieważ pozwoli co najmniej trzykrotnie naładować do pełna baterię w przeciętnym smartfonie – średnia pojemność akumulatorów montowanych w naszych telefonach nie przekracza 3000 mAh. Jeśli więc szukasz uniwersalnego, niezbyt drogiego sprzętu, który w kryzysowej sytuacji pozwoli uzupełnić energię w nawet 2-3 urządzeniach jednocześnie, to powerbank o pojemności 10000 mAh będzie optymalnym wyborem.

Komu polecamy powerbank o pojemności 20000 mAh?

Przechodzimy o półkę wyżej i tutaj mamy już do czynienia z powerbankiem dla tych, którzy chcą mieć dostęp do zmagazynowanej energii bez konieczności częstego ładowania samego powerbanku. 20000 mAh powinno bez problemu wystarczyć na „obsłużenie” smartfona przez praktycznie cały tydzień, o ile oczywiście nie będzie to jedyne źródło energii. Tak pojemny powerbank może jednocześnie naładować np. 6 smartfonów czy smartfon i spory tablet.

Jesteś wymagający? Postaw na powerbank o pojemności 30000 mAh

Powerbanki o tak dużej pojemności są sprzętem dedykowanym osobom noszącym przy sobie kilka urządzeń elektronicznych i intensywnie z nich korzystających. Taki bank energii będzie również odpowiednim wyborem w sytuacji, gdy potrzebujesz prądowego backupu dla swojego notebooka, bo np. często pracujesz w terenie, bez dostępu do zwykłego gniazdka.

Ponadto powerbank o pojemności aż 30000 mAh jest naturalnym wyborem dla osób, które planują dłuższy pobyt w miejscu bez gwarantowanego dostępu do energii z sieci, czyli np. wybierającym się na biwak, trekking po górach czy chociażby podróż po słabo zurbanizowanym kraju.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.