Wybieramy modne oprawki okularów korekcyjnych. Wykorzystaj nasze wskazówki!

Piotr Kowalczyk
02.12.2021

Okulary korekcyjne mogą stanowić ważny element stylizacji. Oczywiście ich głównym zadaniem jest niwelowanie wady wzroku, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać takie oprawki, w których po prostu będziesz wyglądać dobrze i modnie. Wybór jest ogromny i wcale nie musisz dysponować wysokim budżetem, by znaleźć dla siebie coś efektownego. Mamy dla Ciebie kilka wskazówek.

Bez logo po bokach okularów

Czy wiesz, że okulary z rzucającym się w oczy logo marki producenta są już niemodne? Obecnie dominuje minimalizm, dlatego projektanci odchodzą od tego schematu. Nie warto się więc upierać przy zakupie oprawek luksusowej marki z logo bijącym po oczach – nie dość, że może to być odebrane, jako przejaw megalomanii i „szpanerstwa”, to jeszcze jest dalekie od obowiązujących dziś trendów w modzie.

Nie zawsze jest sens przepłacać

Czas najwyższy zdać sobie sprawę z tego, że oprawki marek luksusowych w zasadzie niczym nie różnią się od tych tańszych – są produkowane w tej samej chińskiej fabryce. Jeśli więc priorytetem jest dla Ciebie jakość, a nie logo Hilfigera, Versace czy Marca Jacobsa, to dużo lepszym rozwiązaniem będzie zakup tańszych, za to porządniej wykonanych oprawek, które posłużą Ci dłużej.

Aby przekonać się o prawdziwości naszej teorii wybierz się do salonu optycznego i porównaj dwie pary oprawek o identycznym kształcie – jedne np. Prady, a drugie mniej znanej firmy. Nie dostrzeżesz żadnej różnicy, poza logo, które – jak wspomnieliśmy wcześniej – i tak jest dziś passe.

Wybierz uniwersalny kolor oprawek

Chodzi o to, abyś nie dała się ponieść emocjom podczas wybierania oprawek i nie kupiła takich, w których wyglądasz szałowo, natomiast zbyt ekstrawaganckich. Zakładamy, że możesz sobie pozwolić na zakup tylko jednej pary okularów, dlatego warto postawić na uniwersalny wariant kolorystyczny – niekoniecznie czarny, ale na pewno dobrze pasujący do różnych okazji i stylizacji.

Dobierz oprawki do kształtu twarzy, szczególnie oczu

To najważniejsza zasada. Przy wyborze oprawek okularów nie kieruj się aktualnymi trendami. To, że dane oprawki świetnie wyglądają na znanej modelce niekoniecznie oznacza, że Ty też będziesz się w nich fajnie prezentować. Oprawki muszą być idealnie dobrane do kształtu oczu, kości policzkowych, żuchwy, brwi oraz linii czoła. Zdaj się tutaj na porady pracownika salonu optycznego oraz na własne odczucia.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.