Wybieramy damskie buty biznesowe

Remigisz Szulc
27.03.2019

Pracujesz w biurze albo masz zamiar podjąć taką pracę i nie wiesz, jakie buty wybrać? Chcesz wyglądać dobrze, ale jednocześnie zależy Ci na wygodzie? Zobacz jakie buty biznesowe są w takich przypadkach najlepsze i czym się kierować podczas wyboru obuwia.

Buty biznesowe – jakie modele?

Z uwagi na fakt, że buty biznesowe powinny być przede wszystkim eleganckie, liczba rodzajów, jakie masz do wyboru, od razu jest ograniczona. Tak naprawdę w przestrzeni biurowej nosi się tylko kilka rodzajów butów, w tym czółenka, które możesz porównać na stronie 7buty.pl/damskie/czolenka. Takie buty nie powinny być zbyt wysokie, by nie wyglądały groteskowo i by nie utrudniały chłodzenia i nie powinny też zbytnio rzucać się w oczy na przykład kolorystyką czy elementami zdobniczym. Najlepiej wybrać buty w stonowanych kolorach, czyli czarne, brązowe, beżowe lub granatowe.W przestrzeniach biurowych inne kolory są właściwie niedozwolone, chyba że w danym miejscu pracy obowiązuje bardzo duża dowolność stroju.

W korporacjach takiej dowolności już nie ma i w takim przypadku trzeba się stosować do dress codu przyjętego w danej firmie. Jeśli nie chcesz lub nie możesz nosić czółenek, na przykład z powodów zdrowotnych, to możesz wybrać sznurowane półbuty, przy czym trzeba pamiętać, by były one również eleganckie, a jeśli to możliwe, by miały obcas wysokości przynajmniej 3 cm. Całkowicie płaskie buty oczywiście byłyby najwygodniejsze, ale nie dodawałyby tak klasy.

Dlaczego w pracy musisz mieć odpowiednie buty?

Odpowiednie buty w pracy to podstawa i to nie tylko ze względu na przyjęte w konkretnej firmie normy ubioru, ale też ze względu na sposób prezentacji pracownika i jego wygodę. Z jednej strony buty do biura powinny być bardzo eleganckie – najlepiej na obcasie, ale z drugiej strony muszą być to buty wygodne. W pracy spędzasz minimum 8 godzin dziennie, a czasami nawet więcej. Założenie niewygodnych butów mogłoby skutkować nie tylko brakiem wygody czy nawet dolegliwościami bólowymi, ale w dłuższej perspektywie czasu mogłoby dojść także do problemów z kręgosłupem i stawami. Wybierając wygodne buty biznesowe, gwarantujesz sobie jednocześnie atrakcyjny i bardzo profesjonalny wygląd, a z drugiej strony wygodę.

Wracając po pracy do domu, nie czujesz bólu stóp, kolan i pleców, i jesteś gotowa do włożenia takich butów kolejnego dnia. Jeśli Twoje stopy uległyby otarciom, ponowne włożenie takich butów byłoby możliwe dopiero po kilku dniach. Dlatego też kupując buty do biura, trzeba od razu zainwestować w dobry model wykonany z naturalnej skóry. Oszczędności w tej materii mogą się bardzo mocno odbić na Twoim zdrowiu i samopoczuciu.

Jak wytrzymać wiele godzin w butach na obcasie?

Jeśli Twoje buty do biura są wysokie albo mają wyjątkowo wąskie noski, to te cechy będą Ci na co dzień doskwierać. W takim przypadku warto zapoznać się z podstawowymi zasadami, dzięki którym buty biznesowe nie będą miały tak złego wpływu na stopy. Przede wszystkim buty nie mogą być zbyt wysokie. Obcas o wysokości powyżej 8 cm to duża przesada. Przyjmuje się, że w pracy taką optymalną wysokością jest 5-8 cm. Buty takiej wysokości porównasz na stronie 7buty.pl.

Po drugie, jeśli tylko jest taka możliwość, warto co jakiś czas zdejmować buty i ćwiczyć stopy. Możesz to robić nawet pod biurkiem, ale oczywiście tylko w takich warunkach, kiedy nikt tego nie widzi. Wystarczy tylko zsunąć obuwie ze stóp i intensywniej ruszać palcami oraz spróbować je mocniej wyciągnąć by się rozluźniły. Kolejną ważną radą jest stosowanie żelowych wkładek do butów. Takie wkładki dobrze amortyzują i tym samym czynią chodzenie w wysokich butach bardziej znośnym.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.