Wspólny prezent dla dziecka od rodziców, chrzestnych i dziadków – co wybrać?

Andrzej Winnicki
11.04.2022

Dzieci dostają dziś tak dużo prezentów, że w pewnym momencie kolejna zabawka przestaje na nich robić jakiekolwiek wrażenie. Dobrym pomysłem jest zatem zrobienie rodzinnej zrzutki na jeden, ale porządny prezent, na przykład z okazji Dnia Dziecka czy urodzin. Dołożyć do niego mogą się rodzice, chrzestni, dziadkowie czy nawet znajomi. Pytanie tylko: co wybrać? Mamy kilka ciekawych propozycji.

Przydomowy plac zabaw

To super pomysł na wspólny prezent! Jeśli rodzice dysponują przydomowym ogrodem, to plac zabaw dla dziecka na pewno będzie strzałem w dziesiątkę. Warto jednak postawić na coś solidniejszego niż to, co oferują markety budowlane. Wielkość placu i jego elementy dopasowujemy oczywiście do ilości dostępnego miejsca oraz wieku dziecka. Na pewno będzie wniebowzięte!

Plastikowy domek

Taki domek może być świetnym prezentem dla dziecka mieszkającego w bloku – domki występują w różnych wariantach wymiarowych. Każde dziecko uwielbia bawić się w domku, urządzając w nim tajną kryjówkę, kuchnię, przedszkole, hotel dla pluszaków etc. Domek z plastiku dobrej jakości można kupić za około 300-400 złotych.

Bilet do Disneylandu/Legolandu czy innego parku rozrywki

Rewelacja! Każde dziecko marzy o tym, aby wybrać się do Disneylandu czy Legolandu, opcjonalnie do jakiegoś parku rozrywki w Polsce. Nie wszyscy rodzice mogą sobie na to pozwolić, dlatego szukając pomysłu na wspólny prezent warto zrobić zrzutkę właśnie na taką atrakcję.

Rower

Może i standard, ale dobrze jest o nim wspomnieć, ponieważ często ciężar finansowy zakupu roweru biorą na siebie tylko rodzice i jeśli dysponują ograniczonym budżetem, to decydują się na model z bardzo niskiej półki. Dzięki zrzutce możecie zainwestować w coś znacznie porządniejszego, co nie rozpadnie się po pierwszym sezonie użytkowania.

Prezent na lata

Warto także pomyśleć o zrzuceniu się na wartościowy i trwały prezent o pamiątkowym charakterze. Jeśli np. dziecko interesuje się filatelistyką, to świetnym upominkiem będzie dla niego klaser z kilkoma rzadkimi znaczkami. Fan numizmatyki będzie zachwycony złotą monetą czy banknotem z limitowanej serii.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.