Wózek plażowy – dlaczego warto go kupić?

Jerzy Biernacki
01.06.2023

Większość z nas przed wakacyjnym urlopem kupuje różne rzeczy, które mogą przydać się podczas wyjazdu – głównie z myślą o dzieciach. Jeśli w tym roku wybieracie się własnym autem nad morze, to poważnie przemyślcie temat wózka plażowego. Dlaczego warto kupić taki wózek? Kiedy szczególnie się przyda? Ile kosztuje? Na te pytania odpowiadamy w naszym poradniku.

Do czego użyjesz wózka plażowego?

Jesteśmy przekonani, że jeśli raz wybierzesz się na wakacje nad morze z wózkiem plażowym, to będziesz go zabierać już zawsze – a przynajmniej do czasu, aż dzieci nie podrosną. Taki wózek bardzo ułatwia rodzicom życie. Można do niego zapakować wszystkie bardziej i mniej potrzebne akcesoria plażowe, jak koce, ręczniki, parawan, przekąski, zabawki, wiaderka, kosmetyki, buty do wody, ubrania na zmianę i wiele innych.

Rodzice często przewożą w takim wózku własne dzieci, gdy te marudzą już na bolące nóżki i zmęczenie marszem. Bez wątpienia wózek jest więc niesamowicie praktyczny i warto w niego zainwestować przed rodzinnym wyjazdem nad morze – czy to w Polsce, czy zagranicą.

Ile kosztuje dobry wózek plażowy?

Ceny wózków plażowych zaczynają się od około 100 złotych, jednak radzimy w ogóle nie zaprzątać sobie nimi głowy. Sensowny wózek, który nie rozpadnie się po pierwszej wizycie na plaży, to koszt od 200 złotych w górę.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wózka plażowego?

Najważniejszym kryterium wyboru wózka plażowego są jego parametry wytrzymałościowe, czyli przede wszystkim udźwig. Im większy, tym solidniej wykonany jest wózek i tym więcej rzeczy w nim pomieścimy (no i będziemy mogli przewieźć w nim marudne dziecko).

Wybierając wózek plażowy warto również sprawdzić:

  • Jego masę własną;
  • Wymiary po złożeniu;
  • Czy ma pompowane kółka (dużo lepsze na plażę niż plastikowe/piankowe);
  • Czy posiada praktyczne kieszenie;

Dodatkowo radzimy nie oszczędzać na zakupie wózka plażowego. Solidny produkt posłuży przez kilka lat, podczas niejednego wyjazdu. Jeśli masz ograniczony budżet, to może warto rozejrzeć się za markowym, mało używanym wózkiem?

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie