Woda dla pracowników biurowych

Krzysztof Jagielski
07.10.2020

Zapewnienie wody dla pracowników jest obowiązkiem pracodawcy, regulowanym przepisami prawa pracy. Dodatkowo, dostarczenie wody jest przejawem zadbania o dobre samopoczucie osób spędzających czas w pracy. Zadbajmy o to, aby woda do biura lub innego miejsca pracy była dostarczana regularnie, a jej jakość była jak najlepsza. 

Dlaczego pracownicy powinni mieć dostęp do świeżej wody?

Dostęp do schłodzonej wody mineralnej w pracy jest istotny z punktu widzenia dobrego samopoczucia pracownika, a także ze zdrowotnego punktu widzenia. Nie od dziś wiadomo, że pracodawca, który inwestuje w utrzymanie dobrej kondycji fizycznej swoich pracowników, otrzymuje długofalowe zyski z takiej inwestycji. Nawodniony organizm pozwala pracować lepiej. Ciało, któremu dostarczymy odpowiednią ilość wody odwdzięcza się lepszym funkcjonowaniem w wielu aspektach. Przede wszystkim, optymalne nawodnienie chroni nas przed pojawieniem się bólu głowy i zmęczenia. Woda bierze też duży udział w transportowaniu składników odżywczych do narządów i jednocześnie odgrywa istotną rolę w usuwaniu toksyn i produktów przemiany materii, które powinny trafić do nerek. Gdy wody w organizmie jest za mało, krew gęstnieje, a jej skład stopniowo nas zatruwa. 

Jaką wodę do firmy kupić: słodzoną, czy nie?

Kupując wodę do firmy zadbajmy o to, aby była pozbawiona dodatku cukru. Słodzone wody smakowe mają nie tylko niepotrzebny słodzik, ale też wiele substancji konserwujących, które wcale nie wpływają pozytywnie na zdrowie. Wprawdzie łatwiej jest wypić więcej wody wtedy, gdy jest posłodzona, jednak zawartość sztucznych składników w wodzie nie sprzyja utrzymywaniu zdrowia. 

Czy woda dla pracowników musi być schłodzona?

Pracodawca nie ma obowiązku schładzania wody dostępnej dla pracowników, jeśli temperatura w pomieszczeniu, w którym znajdują się podwładni nie przekracza 25/28 stopni Celsjusza. Niedostarczenie napoju chłodzącego w czasie upałów naraża pracodawcę na karę grzywny. Przepisy chroniące zdrowia pracowników mówią bowiem o tym, że organizator miejsca pracy powinien zadbać o zniwelowanie skutków oddziaływania niekorzystnego środowiska. Jeśli panują upały, a w miejscu pracy nie ma klimatyzacji, wówczas woda do biura powinna być koniecznie schłodzona.

Szukasz oferty na dostawę wody do biura? Sprawdź https://www.aquamo.com.pl/!

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.