Witryna na alkohole – dlaczego warto ją kupić do domu?

Mariusz Siwko
07.02.2022

W Polsce w ostatnich latach nastąpiła prawdziwa alkoholowa rewolucja. Alkohol nie kojarzy się nam już tylko z wódką i piciem „do odcięcia”. Coraz chętniej degustujemy, sięgamy po nowe smaki, stawiamy na jakość i możemy sobie pozwolić na zakup alkoholi ze znacznie wyższej półki. Lawinowo rośnie więc sprzedaż wina, whisky, rumu czy koniaku. Jeśli sam masz już w domu sporą kolekcję alkoholi, to czas najwyższy zainwestować w specjalną witrynę. Dlaczego warto ją kupić? Kilka argumentów znajdziesz w naszym poradniku.

Atrakcyjna prezentacja kolekcji

Mając w domu wiele butelek wysokojakościowych alkoholi szkoda byłoby chować je przed wzrokiem gości. Kolekcjoner sam chętnie będzie na nie zerkać, ciesząc oko widokiem estetycznych, kreatywnych butelek i etykiet. Witryna tworzy ku temu idealne warunki, zwłaszcza taka z dodatkowym podświetleniem półek.

Witryna na alkohole jest praktycznym meblem

Jeśli poza kolekcjonowaniem alkoholi także regularnie je degustujesz i robisz na ich bazie różnego rodzaju koktajle, to witryna ułatwi Ci utrzymanie porządku w butelkach. Dzięki niej będziesz mieć wszystkie alkohole zawsze pod ręką, a także w porę zorientujesz się, że któraś pozycja wymaga uzupełnienia, ponieważ właśnie się kończy.

Świetny element wystroju

Witryna na alkohole może być samodzielnym, bardzo atrakcyjnym elementem designu pomieszczenia. Najczęściej umieszcza się ją w salonie lub w jadalni. Pamiętaj przy tym, aby zawsze dopasować wygląd mebla do stylu dominującego w pomieszczeniu.

Zabezpieczenie dla wrażliwych alkoholi

Niektóre alkohole muszą być chronione przed światłem słonecznym oraz leżakować w pozycji horyzontalnej, aby nie dopuścić do wyschnięcia korka. Dotyczy to między innymi win, ale też niektórych rodzajów alkoholi mocnych, na czele z whisky. Dlatego warto mieć w domu witrynę, która posiada półki dedykowane zarówno butelkom przechowywanym na stojąco, jak i na leżąco.

Zabezpieczenie przed dziećmi

Dobra witryna na alkohole musi być zamykana na kluczyk. Chodzi tutaj oczywiście o to, aby osoby niepowołane nie miały dostępu do butelek – i myślimy tutaj przede wszystkim o dzieciach. Dzięki zamkowi zyskasz pewność, że Twoja kolekcja jest bezpieczna, a dzieci nie będą próbowały z nią eksperymentować.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.