Wiosenne odświeżenie auta – co warto kupić?

Maciej Piwowski
12.04.2022

Po zimie czas najwyższy zabrać się za doprowadzenie samochodu do względnego porządku. Możesz oczywiście zlecić wszystkie prace profesjonalistom, ale jeśli masz odrobinę wolnego czasu, to warto podjąć rękawicę i przeprowadzić wiosenne odświeżenie auta we własnym zakresie. Na dobry początek skompletuj to, co na pewno Ci się przyda. Gotową listę zakupów znajdziesz w naszym poradniku.

Dobry szampon samochodowy

Bez tego nie ma szans doprowadzić do porządku karoserii samochodu, która na pewno aż prosi się o porządne mycie. Nie oszczędzaj na szamponie – dobry produkt możesz kupić za około 25 złotych za litr, za to wystarczy Ci na długo.

Gąbka lub rękawica

Czymś jeszcze trzeba ten samochód umyć, dlatego do kompletu z szamponem kup gąbkę lub rękawicę. Ta druga będzie nieco droższa, ale jest wygodniejsza i pozwoli Ci dokładniej umyć karoserię. Pamiętaj, że po zimie samochodów prawdopodobnie będzie wymagać kilkakrotnego mycia.

Środek do konserwacji deski rozdzielczej

Tutaj nie radzimy kupować środków w sprayu, które niepotrzebnie tłuszczą plastiki i elementy gumowe. Lepszym wyborem będą nawilżone chusteczki dające efekt matowy lub błyszczący. Komplet kupisz za 10 złotych i całe opakowanie powinno Ci wystarczyć do odświeżenia kokpitu w dwóch autach.

Środek do tapicerki

Dobierz środek w zależności od tego, czy masz tapicerkę materiałową czy skórzaną. W przypadku skóry nie zapomnij o wieloetapowej pielęgnacji – zaczynamy od mycia, następnie sięgamy po środek do konserwacji, a na koniec do nabłyszczania i zabezpieczania przed uszkodzeniami.

Środek do felg aluminiowych

Jeśli zimą jeździłeś na felgach aluminiowych, to na pewno przyda się im kompleksowe mycia. Sięgnij po specjalny środek, który pozwoli szybko pozbyć się najgorszych zabrudzeń. Do umycia zakamarków użyj zwykłej szczoteczki do zębów. Pamiętaj o dokładnym spłukaniu środka do felg – jest żrący i pozostawiony na felgach oraz tarczach hamulcowych może nawet spowodować powierzchniową korozję.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.