Wideorejestrator – dlaczego warto go kupić na zagraniczny wyjazd samochodem?

Piotr Kowalczyk
30.08.2021

Wideorejestratory powoli stają się podstawowym elementem wyposażenia naszych aut. Korzysta z nich coraz więcej kierowców, głównie ze względów bezpieczeństwa. Jeśli nie widzisz takiej potrzeby, ale jednocześnie szykuje Ci się wyjazd autem za granicę (na przykład na wakacje), to dobrze radzimy: zainwestuj w choćby podstawowy model wideorejestratora. Dlaczego warto? Sprawdź te argumenty.

Uniknięcie problemów w razie stłuczki

Stłuczka zawsze jest bardzo problematyczna, a już szczególnie za granicą. Wyobraź sobie, że dochodzi do niej np. na Węgrzech. Nie jesteś w stanie porozumieć się ze sprawcą, ponieważ kompletnie nie rozumiesz jego języka. Na miejsce przyjeżdża policja i od razu stoisz na przegranej pozycji, skoro nie możesz przedstawić swojej wersji wydarzeń. No chyba, że masz zapis z wideorejestratora, który jednoznacznie potwierdza winę drugiego kierowcy.

Zapis trasy

Może Ci się przydać wtedy, gdy w przyszłości będziesz chciał ponownie pokonać ten odcinek i przypomnieć sobie, gdzie znajdują się stacje benzynowe z najlepszymi cenami, gdzie trzeba uważać na kontrole drogowe, jaki jest stan nawierzchni itd. Zapis trasy można też opublikować w Internecie i w ten sposób pomóc innym kierowcom, którzy rozważają taki sam przejazd.

Dowód dla ubezpieczyciela

Jeśli za granicą dojdzie do jakiejś szkody na pojeździe, a po powrocie do Polski będziesz chciał ją zlikwidować za pośrednictwem firmy ubezpieczeniowej, to zapis z wideorejestratora może być bardzo pomocny.

Ubezpieczyciel może zażądać od Ciebie dowodu, który potwierdzi, że zdarzenie rzeczywiście miało miejsce, a nagranie jest tutaj najlepszą opcją, która nie pozostawia żadnych złudzeń. Taki zapis może się przydać na przykład wtedy, gdy chcesz zlikwidować szkodę spowodowaną przez zwierzę, które nagle wybiegło Ci przed maskę.

Ile kosztuje wideorejestrator samochodowy?

Ceny takich urządzeń zaczynają się od około 100 złotych, przy czym jeśli oczekujesz dobrej jakości obrazu oraz bezawaryjnej pracy wideorejestratora, to przygotuj się na wydatek rzędu od 200 złotych w górę. To i tak niewielka inwestycja biorąc pod uwagę wcześniej opisane korzyści – mamy nadzieję, że nie będziesz musiał się o tym przekonać na własnej skórze.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.