Wakacje w Chorwacji: co warto kupić przed wyjazdem?

Krzysztof Jagielski
11.01.2021

Chorwacja od wielu lat jest jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych. Co roku wypoczywają tam dziesiątki tysięcy Polaków, ciesząc się dobrą pogodą, ciepłym i krystalicznie czystym morzem oraz bardzo przyjemnym klimatem. Jeśli i Ty planujesz najbliższe wakacje spędzić właśnie w Chorwacji, to zacznij od zrobienia zakupów. Sprawdź, jakie rzeczy z pewnością Ci się tam przydadzą.

Buty do wody

Są niezbędne, ponieważ w Chorwacji praktycznie nie ma piaskowych plaż – dominują te z grubym żwirem i kamieniami. Podobnie wygląda dno morza tuż przy brzegu. W dodatku problemem są wszechobecne jeżowce. Jeśli więc chcesz spędzić urlop w Chorwacji komfortowo i bezpiecznie, bez niepotrzebnych kontuzji, to w pierwszej kolejności zainwestuj w buty do wody dla siebie i całej rodziny.

Dmuchany materac

Będzie bardzo przydatny podczas odpoczynku na plaży. Rozłożenie się z kocem czy ręcznikiem w chorwackich realiach jest mało przyjemne, szczególnie dla dzieci. Chcąc zapewnić sobie wysoki komfort plażowania warto mieć na podorędziu dmuchany materac, który dobrze odizoluje od twardego podłoża.

Namiot plażowy

W Chorwacji lubi mocno wiać, szczególnie na wybrzeżu, dlatego dobrym pomysłem będzie zabranie ze sobą namiotu plażowego – najlepiej takiego z konstrukcją stelażową. Ochroni on od silnego wiatru, a dodatkowo może pełnić funkcję sprytnej skrytki na różne drobiazgi, jakie zabieramy ze sobą na plażę (książka, okulary przeciwsłoneczne, maska i rurka etc.).

Zestaw do snorkelingu

Bardzo przyda się na chorwackim wybrzeżu. Wody Adriatyku są bajecznie przejrzyste, co pozwala bez problemu obserwować podwodne życie. Co prawda raczej nie ma co liczyć na zobaczenie pięknych ryb i korali tuż przy brzegu, ale i tak radzimy, aby kupić sobie przed wyjazdem choćby podstawowy zestaw do snorkelingu składający się z maski i rurki (fajki).

Koszulka UV

Zapewni doskonałą ochronę przed promieniowaniem UV podczas kąpieli w morzu, a tym bardziej uprawiania snorkelingu. Taką koszulkę można kupić już za kilkanaście złotych. Błyskawicznie schnie, nie ogranicza ruchów, a przy tym zapewnia dodatkową ochronę przed chłodem.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.