Wakacje nad jeziorem? Sprawdź, co warto wcześniej kupić

Mariusz Siwko
11.07.2022

Wakacje nad jeziorem to dla wielu z nas wspomnienie dzieciństwa. Dziś mamy znacznie więcej możliwości spędzania urlopu z całą rodziną, co nie zmienia faktu, że opcja z jeziorem nadal może być bardzo atrakcyjna. Planując wakacje nad jeziorem warto się do nich odpowiednio przygotować i przede wszystkim zainwestować w kilka potrzebnych rzeczy. Gotową listę znajdziesz w naszym artykule.

Repelenty

Bez tego ani rusz. Wakacje nad jeziorem nie będą należeć do przyjemności, jeśli trzeba będzie się mordować z chmarami komarów. Warto więc zawczasu zaopatrzyć się w dobre repelenty, które są bezpieczne również dla dzieci. Najlepiej, aby były to środki pozbawione toksycznego DEET.

Akcesoria na rower

Wakacje nad jeziorem dość jednoznacznie kojarzą się z wycieczkami rowerowymi. Jednoślady można wypożyczyć na miejscu, natomiast warto mieć własne akcesoria – nie tylko kaski, ale też wygodny plecak oraz bidony.

Dmuchane zabawki do wody

Skoro jezioro, to oczywiście kąpiele. Polskie jeziora są wyjątkowo czyste, a w sezonie wakacyjnym zachęcają do kąpieli ciepłą wodą. Z myślą o dzieciach warto zainwestować w dmuchane zabawki, jak materace czy koła. Przypominamy natomiast, że nie są to przedmioty zapewniające pełne bezpieczeństwo w wodzie – kontrola rodziców jest niezbędna!

Buty do wody

Wiele osób ma problem z wchodzeniem do jeziora, brzydząc się charakterystycznego, mulistego dna, pod którym mogą się czaić np. raki. W przełamaniu tego obrzydzenia na pewno pomogą buty do wody. Kosztują kilkadziesiąt złotych, a przy okazji zapewniają też skuteczną ochronę przed skaleczeniami.

Własne kapoki (dla dzieci)

Kapoki są niezbędne, jeśli planujecie uprawiać spoty wodne na jeziorze – na przykład chcecie wypożyczyć kajaki, ponton, łódkę czy nawet rower wodny. Oczywiście kapoki powinny znajdować się na wyposażeniu wypożyczalni, natomiast ich stan często pozostawia wiele do życzenia. Bywają również problemy z dopasowaniem kapoku do ciała dziecka.

Dlatego bezpieczniej jest zainwestować we własne kapoki, przynajmniej dla dzieci, które można kupić w każdym dobrze wyposażonym sklepie sportowym – posłużą kilka lat, również podczas nauki pływania.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.