W czym srebrna biżuteria jest lepsza niż złota?

Remigisz Szulc
03.07.2023

Biżuteria to nieodłączny dodatek do eleganckiej, ale też codziennej stylizacji. Szczególnie panie upodobały sobie noszenie różnego rodzaju kolczyków, wisiorków czy bransoletek. Jeśli planujesz zakup nowej biżuterii, to pamiętaj, że wcale nie musi być ona wykonana ze złota. Pod kilkoma względami lepszym wyborem może być srebrna biżuteria, o czym przekonujemy w naszym poradniku.

Jest dużo tańsza

Zacznijmy od argumentu, który nasuwa się sam. Srebrna biżuteria jest kilka lub kilkunastokrotnie tańsza niż jej złoty odpowiednik, co na pewno przemawia do portfela. Pomyśl, że zamiast jednej pary kolczyków możesz sobie – za mniejsze pieniądze – sprawić kompletny zestaw eleganckiej czy codziennej biżuterii.

Nie jest tak krzykliwa

Dla wielu pań jest to solidny powód, aby zrezygnować z noszenia złotej biżuterii, która siłą rzeczy przyciąga wzrok, kojarzy się z przepychem i zwraca uwagę na noszącą ją osobę. Jeśli preferujesz skromny look, to lepszym wyborem będzie dla Ciebie srebrna biżuteria.

Nie przyciąga złodziei

Ten argument również warto brać pod uwagę na etapie zakupu biżuterii. Srebrna nie rzuca się aż tak mocno w oczy i tym samym nie jest szczególnie interesująca dla potencjalnych złodziei. Stąd dużo lepiej nadaje się na wyjścia do klubów czy spacerowanie po ulicy.

Zgubienie srebrnej biżuterii nie jest aż tak bolesne

Jasne, że nigdy nie jest przyjemnie zgubić czegoś, co ma dla nas znaczenie sentymentalne. W przypadku srebrnej biżuterii odpada nam przynajmniej element żalu finansowego. Taka biżuteria nie jest horrendalnie droga, dlatego w razie – odpukać – zgubienia np. jednego kolczyka nie będziesz tego aż ta bardzo rozpamiętywać.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.