W co wyposażyć biurowy aneks kuchenny?

Piotr Kowalczyk
17.02.2022

Aneks kuchenny to nie tyle przydatny, co niezbędny element wyposażenia biura, w którym pracuje kilka lub kilkanaście osób. Jest to przestrzeń, w której można trochę odpocząć, przyrządzić sobie coś do jedzenia, zrobić kawę, poplotkować z kolegami – pełni więc również funkcję integracyjną. Aby jednak pracownicy chcieli korzystać z aneksu kuchennego w biurze, to trzeba go najpierw odpowiednio wyposażyć. W co? Gotową listę rzeczy do kupienia znajdziesz w naszym poradniku.

Zmywarka!

Bez tego ani rusz. Dziś w niemal każdym domu jest zmywarka, dlatego nie ma uzasadnienia, aby zabrakło jej w biurowym aneksie kuchennym. Pracownicy nie tylko nie mają ochoty zmywać naczyń ręcznie, ale też prawdopodobnie nie mają na to czasu. Poza tym zmywarka pozwoli oszczędzać wodę, dlatego prędzej czy później jej zakup się zwróci.

Czajnik

W biurowym aneksie kuchennym jest to rzecz niezbędna. Nie wszyscy przecież piją kawę, dlatego czajnik należy kupić z myślą o osobach np. parzących sobie herbatę czy różnego rodzaju mieszanki ziołowe.

Ekspres do kawy

Większość pracowników zgodzi się, że jest to bardzo przydatny element wyposażenia aneksu kuchennego. Nie musi to być oczywiście ekspres z najwyższej półki. Ważne, aby szybko przyrządzał kawę. Warto postawić na model ciśnieniowy, ponieważ jest łatwiejszy w obsłudze i wygodniejszy w utrzymaniu w czystości.

Podstawowe naczynia

W aneksie kuchennym nie może zabraknąć naczyń dla pracowników i gości, czyli przede wszystkim kubków, filiżanek oraz talerzyków. Dobrym wyborem będą naczynia firmowe, ozdobione logotypem marki przedsiębiorstwa.

Stół i kilka krzeseł

Nawet jeśli aneks jest mały, to i tak dobrze będzie wygospodarować w nim przestrzeń na stół i krzesła. Pracodawca powinien namawiać pracowników do tego, aby nie spożywali posiłków przy biurkach, ale właśnie w aneksie, co jest nie tylko bezpieczniejsze, ale też pozwala efektywniej wykorzystać przerwę.

Lodówka

Nawet jeśli pracownicy nie przynoszą do biura posiłków wymagających przechowywania w lodówce, to ten sprzęt będzie niezbędny do trzymania w nim mleka do kawy. Może to być więc mała lodówka o pojemności kilkudziesięciu litrów.

Mikrofalówka

W biurowym aneksie kuchennym raczej nie ma potrzeby montowania piekarnika, za to mikrofalówka na pewno wielokrotnie się przyda, chociażby do podgrzania posiłków przyniesionych z domu.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.