Usługi myjące – co jest Ci potrzebne na start?

Mariusz Siwko
21.06.2021

W Polsce jest coraz większe zapotrzebowanie na profesjonalne usługi myjące. Zlecamy mycie zarówno podjazdów z kostki brukowej, jak i ścieżek, chodników, elewacji czy dachów. Założenie firmy świadczącej takie usługi może więc być bardzo dobrym pomysłem na dochodowy biznes. Na początek czeka Cię jednak trochę inwestycji. Sprawdź, co musisz kupić na start.

Myjka ciśnieniowa

Bez tego ani rusz. Jest to absolutnie niezbędny sprzęt w firmie świadczącej usługi myjące. Pamiętaj, że potrzebujesz profesjonalnej myjki, która generuje ciśnienie grubo przekraczające 130 barów. Nie zjawiaj się u klientów z amatorskimi myjkami, ponieważ możesz sobie tylko zaszkodzić wizerunkowo, nie wspominając już o niskiej skuteczności mycia przy pomocy takiego sprzętu. Za dobrą myję do profesjonalnego użytku zapłacisz minimum 3000 złotych.

Komplet szczotek i końcówek

Nie opieraj się tylko na akcesoriach dołączonych do myjki. Musisz zainwestować w dodatkowe szczotki i końcówki, ponieważ te elementy przy profesjonalnym użytku bardzo szybko się niszczą. Nie możesz sobie przecież pozwolić na to, aby zostawić zlecenie w połowie pracy z powodu braku odpowiedniej końcówki.

Chemia myjąca

Jest droga, ale nie ma szans, aby się bez niej obejść. Co prawda wiele zabrudzeń można usunąć przy pomocy samej wody pod wysokim ciśnieniem, ale już plamy z betonu, farb, wżery czy rdzawe zacieki będą wymagać zastosowania odpowiedniej, profesjonalnej chemii. Świadcząc usługi mycia kostki brukowej musisz mieć dostęp do impregnatów, ponieważ klienci z pewnością będą chcieli zlecić Ci tę pracę.

Ubranie robocze

Nie polegaj na zwykłych dresach i obuwiu sportowym, ponieważ nie dość, że taki strój wygląda mało profesjonalnie, to jeszcze kompletnie się nie sprawdza podczas profesjonalnego mycia powierzchni. Potrzebujesz ubrania odpornego na wilgoć, wysokich kaloszy lub nawet woderów. Jeśli natomiast planujesz świadczyć usługi myjące na wysokości, to nie zapomnij o odpowiednim obuwiu zapewniającym bezpieczeństwo podczas chodzenia po dachu oraz o kasku ochronnym.

Sprzęt alpinistyczny

Ta inwestycja będzie konieczna w sytuacji, gdy z góry zakładasz, że będziesz świadczyć usługi mycia dachów i innych powierzchni znajdujących się na znacznej wysokości. Sprzęt alpinistyczny musi być oczywiście atestowany. Wcześniej obowiązkowo przejdź kurs korzystania z takiego sprzętu oraz operowania na wysokości.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.