Upominek dla kontrahenta - jaki będzie najlepszy

Mariusz Siwko
29.06.2021

Odpowiednio poprowadzony marketing firmy umożliwia jej rozwój na wielu płaszczyznach. Warto pracować nad wizerunkiem marki wśród klientów, ale także kontrahentów oraz inwestorów, którzy podejmują z tobą współpracę. Dobrą sławą zawsze cieszy się wręczanie prezentów. Zobacz, jaki upominek dla kontrahenta będzie najlepszy.

Dlaczego warto wręczać upominki firmowe kontrahentom?

Starannie dobrany prezent dla kontrahenta może być formą podziękowania za udaną współpracę i stanowić propozycję wspólnych działań w przyszłości. Upominki ocieplają wizerunek firmy oraz wprowadzają ciepłą, rodzinną atmosferę, tym samym zachęcają do podjęcia dalszych kroków względem firmy. Odpowiedni wybór prezentu może ukazać specjalizację przedsiębiorstwa oraz klasę i kulturę w kontaktach biznesowych. Należy pamiętać, że upominek który chcemy wręczyć będzie wizytówką miejsca, w którym się pracuje.

Jaki upominek dla kontrahenta będzie najlepszy?

Utrzymywanie dobrych stosunków z partnerami biznesowymi to podstawa udanej współpracy. Kiedy chcesz podarować prezent kontrahentowi, musi być on dobrze przemyślany. Najlepiej wybrać upominek, który będzie nawiązywał do profilu działalności firmy. W ten sposób pokażesz, czym się zajmujesz oraz zdobędziesz zaufanie kontrahenta. Przedmioty, którymi chcesz obdarować partnera biznesowego powinny być wykonane z porządnych, wysokiej jakości materiałów. Pamiętaj, że prezent powinien być stosowny do okazji, na przykład na święta dasz coś innego niż na uczczenie zakończenia wspólnego projektu. O charakterze upominku decydują też wasze relacje prywatne. Jeżeli macie dobry kontakt, prezent może być mniej formalny niż w przypadku znajomości czysto zawodowej. Wiele funkcjonalnych upominków, które możesz dodatkowo spersonalizować, znajdziesz w sklepie internetowym z porcelaną https://ceramika-reklamowa.com.pl/k/kubki-szklane/.

Personalizowana porcelana

Klasycznym prezentem, który zawsze będzie w dobrym guście są wszelkie kubki szklane, filiżanki czy całe zestawy porcelany. Na takim szklanym kubku możesz umieścić logo swojej firmy, przez co stanie się niepowtarzalny, a kontrahent nie zapomni o współpracy z tobą. Kubki i filiżanki są funkcjonalne, a wykonane z dobrego tworzywa, służą przez wiele lat. Taki upominek można wręczyć przy każdej okazji, ponieważ jest prosty i niezobowiązujący.

Kosz lub box prezentowy

Dla niektórych może to już być oklepany pomysł, ale kosze prezentowe są ponadczasowe i zachwycają pomysłowością. Zawartość może być różna i nawiązywać do upodobań kontrahenta. Najczęściej spotyka się boxy z produktami spożywczymi. Wtedy najlepiej postawić na żywność ekologiczną od lokalnych dostawców. Regionalne wyroby powinny ucieszyć każdego partnera biznesowego, zwłaszcza, gdy pochodzi z innej części Polski. W ten sposób okażesz swoje przywiązanie do tradycji i miejsca pochodzenia. Kosze prezentowe mogą być wypełnione również słodyczami, na przykład ręcznie robioną czekoladą, pralinami albo oryginalnymi belgijskimi przysmakami. Dodatkiem do takiego upominku może być wysokoprocentowy alkohol, taki jak whisky czy wino bądź kawa ziarnista najwyższej jakości.

Gadżety elektroniczne

W każdej branży i w życiu prywatnym korzysta się z ułatwień technologicznych. Będzie to dobry pomysł na prezent dla kontrahenta, ze względu na funkcjonalność i wielozadaniowość tych artykułów. Drobny gadżet elektroniczny może być dodatkiem do całego prezentu. Jeśli zdecydujesz się na droższy sprzęt, możesz podarować go samodzielnie. Popularne wśród takich upominków są powerbanki, smartwatche, słuchawki czy kamery internetowe.

Akcesoria skórzane

Eleganckim prezentem z klasą są skórzane dodatki. Żaden biznesmen nie może się obejść bez solidnej aktówki, torebki czy organizera. Skórzane akcesoria zadowolą wielu kontrahentów i na pewno okażą się przydatne w codziennej pracy.

Pióro lub długopis

Prezent klasyczny, lecz ryzykowny. Twój partner biznesowy mógł dostać już wiele podobnych upominków, więc twój nie zrobi już na nim wrażenia. Jednak warto zdecydować się na wieczne pióro, które będzie pamiątką do końca życia. Wykonana na nim personalizacja może zawierać podziękowania za podjęcie współpracy, przez co stanie się bardziej wyjątkowe.

Dobór odpowiedniego upominku dla kontrahenta nie należy do najłatwiejszych zadań. Prezent jest wizytówką twojej firmy i wpływa na pozytywne relacje z partnerem biznesowym oraz chęć podjęcia ponownej wspólnej pracy.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.