Twoja firma weźmie udział w targach? Sprawdź, co musisz kupić

Remigisz Szulc
25.10.2021

Udział firmy w targach branżowych jest świetną okazją do zaprezentowania potencjału przedsiębiorstwa oraz pozyskania nowych klientów. Do takiej imprezy trzeba się bardzo dobrze przygotować, aby zagwarantować swojemu biznesowi widoczność oraz zrobić odpowiednie wrażenie na zwiedzających. Na początek musisz zainwestować w kilka niezbędnych elementów, które krótko opisujemy w naszym poradniku.

Gadżety reklamowe

Bez nich nie masz nawet po co wybierać się na targi, zwłaszcza jeśli celujesz w pozyskanie nowych klientów oraz zwiększenie rozpoznawalności marki przedsiębiorstwa. Gadżety reklamowe pozwalają łatwo dotrzeć do potencjalnych klientów i zwrócić ich uwagę na ofertę firmy. Nie musi to być wcale nic drogiego czy bardzo efektowne. Dobre efekty można osiągnąć chociażby rozdając baloniki reklamowe, długopisy, notesy czy breloczki. Ważne, aby mieć czym obdarować osoby odwiedzające stoisko firmy.

Zabudowa stoiska targowego

Tutaj przygotuj się już na nieco większe wydatki, ale taka inwestycja z pewnością się opłaci. Zwłaszcza, że raz wykonaną zabudowę będziesz mógł wykorzystać także przy okazji kolejnych targów. To od zabudowy w dużej mierze zależy, czy Twoja firma będzie widoczna na targach i czy przyciągnie dużo zwiedzających.

Elementy wizerunkowe

Należy je umieścić na stoisku firmowym oraz w jego bezpośrednim otoczeniu, dzięki czemu wyróżnisz się na tle konkurencji. Przykładami takich elementów wizerunkowych mogą być flagi, roll-upy czy potykacze, ale też ekran wyświetlający film promocyjny.

Drukowane oferty

Choć dziś oferty przekazuje się głównie w formie elektronicznej, to jednak targi są od tego, aby nawiązać z klientem bezpośredni kontakt. Należy wręczyć mu ofertę drukowaną, najlepiej w bardzo efektownym wydaniu – na przykład jako folder reklamowy czy teczkę ofertową.

Torebki firmowe

Przekazując klientom zarówno ofertę, jak i gadżety reklamowe, należy zadbać o to, aby obdarowana osoba nie miała problemu z przeniesieniem tych rzeczy do samochodu czy do domu. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, że po prostu wyrzuci je do pierwszego napotkanego kosza. Tutaj niezastąpione są estetyczne torebki firmowe z papieru z umieszczonym na nich logo marki.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.