Torebka z eko skóry. Czy warto ją kupić?

Remigisz Szulc
13.02.2023

Damska torebka to niezbędny element codziennej stylizacji. Większość pań ma w swojej garderobie torebkę codzienną, na zakupy i wieczorową. Oczywiście podstawowym wyborem zwykle jest torebka z naturalnej skóry, jednak od pewnego czasu rośnie zainteresowanie modelami z tzw. eko skóry, czyli po prostu tworzywa sztucznego imitującego skórę. Czy rzeczywiście warto kupić taką torebkę? Jakie argumenty za tym przemawiają? Najważniejsze omawiamy w naszym poradniku.

Niższa cena

Podstawową zaletą torebek z eko skóry jest to, że są relatywnie tanie, a już na pewno w porównaniu z modelami skórzanymi. Różnica w cenie może sięgać kilkuset złotych lub kilku tysięcy, gdy mówimy o torebkach marek premium.

Możesz kupić torebkę cenionej, luksusowej marki

Wzrost zainteresowania torebkami ze skóry ekologicznej jest nierozerwalnie związany z tym, że takie torebki zaczęły oferować najbardziej cenione, luksusowe marki, jak Valentino, Guess czy Tommy Hilfiger. Większość z nas nie mogłaby sobie pozwolić na zakup skórzanej torebki premium za kilka tysięcy złotych. Co innego torebka z eko skóry za 500-600 złotych – to kusząca propozycja, zwłaszcza dla osób, które lubią otaczać się przedmiotami znanych marek.

Względy ekologiczne

Torebki z eko skóry są promowane jako ekologiczna alternatywa dla modeli ze skóry naturalnej. Do ich produkcji nie używa się materiałów pochodzenia zwierzęcego, co jest ważnym argumentem dla osób nietolerujących hodowli zwierząt futerkowych i całego przemysłu bazującego na cierpieniu naszych braci mniejszych.

Całkiem niezła trwałość

Choć eko skóra nigdy nie będzie tak trwała jak skóra naturalna, to pod względem wytrzymałości wypada naprawdę nieźle. Markowa, dobrze wykonana z torebka z tworzywa, powinna Ci posłużyć przez minimum kilka sezonów, w zależności od częstotliwości jej noszenia.

Dobry powód, aby częściej zmieniać torebki

Kupując jedną markową torebkę ze skóry naturalnej, która kosztowała majątek, czujemy się w obowiązku, aby użytkować ją przez bardzo długi czas – nawet wtedy, gdy już nam się znudziła. Jest to dobry powód, aby następnym razem wybrać jednak model ze skóry ekologicznej, którego nie będzie żal schować na dnie szuflady w celu kupienia sobie czegoś nowego.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie