Torebka na co dzień – jaką kupić? Zwróć uwagę na te szczegóły

Mariusz Siwko
16.11.2022

Żadna kobieta nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez torebki. Wiele z nas ma w swojej kolekcji kilka modeli na różne okazje. Jeśli Ty szukasz uniwersalnej torebki na co dzień, to na pewno chcesz, aby nie tylko świetnie wyglądała, ale też była dostatecznie funkcjonalna. Podpowiadamy, jak ją znaleźć, zwracając uwagę na kilka szczegółów.

Pojemność torebki

Pierwszą kwestią, którą należy rozważyć, jest oczekiwana pojemność torebki. Można sięgnąć tutaj po klasyczny podział na torebki mieszczące i niemieszczące A4. Pierwsze są przeznaczone dla pań, które szukają bardzo pojemnej torebki „na wszystko”, idealnie sprawdzającej się nie tylko do pracy, ale też podczas robienia drobnych zakupów. Mniejsze torebki są natomiast lżejsze, zgrabniejsze oraz bardziej eleganckie.

Liczba przegród

Optymalne są dwie przegrody, które umożliwiają łatwe podzielenie sobie przedmiotów przechowywanych w torebce – na przykład jedna przegroda służy na rzeczy służbowe, druga na prywatne. Dwukomorowa torebka jest świetnym wyborem dla kobiety aktywnej zawodowo, mającej dużo na głowie.

Kieszenie wewnętrzne

Nie są może niezbędne, natomiast zdecydowanie poprawiają funkcjonalność torebki. Kieszenie wewnętrzne ułatwiają również utrzymanie porządku w torebce. Takim minimum jest jedna kieszonka, w której zmieści się telefon komórkowy. 

Pasek

Zwróć uwagę na to, czy dana torebka posiada szeroki pasek umożliwiający przewieszenie jej przez ramię (i szyję). Jest to ważne nawet w przypadku modeli do ręki. Dzięki paskowi będziesz mogła zachować wolne obie dłonie, co docenisz podczas robienia zakupów spożywczych.

Materiał

To oczywiście kwestia budżetu, jakim dysponujesz, natomiast jeśli szukasz torebki na lata, to naprawdę warto dopłacić do modelu z naturalnej skóry. Co prawda czołowi projektanci próbują nas przekonać do sztucznych materiałów, ale nie daj się zwieść – tzw. skóra ekologiczna już po roku normalnego użytkowania wygląda słabo.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.