Thermomix/Lidlomix – dlaczego warto mieć takie urządzenie?

Remigisz Szulc
20.04.2023

Zakup tzw. automatycznego garnka to dla wielu osób czysta strata pieniędzy. Jednak ci, którzy mają tego typu urządzenie, w zdecydowanej większości sobie je chwalą. Jeszcze do niedawna barierą była cena oryginalnego Thermomixa. Dziś na rynku znajdziemy znacznie tańsze alternatywy, jak na przykład popularny Lidlomix z sieci sklepów Lidl. Dlaczego warto kupić taki sprzęt? Sprawdź te argumenty.

Zachęta do gotowania

Thermomix/Lidlomix uchodzi za urządzenie dla osób, które nie potrafią gotować – i jest w tym sporo prawdy. Jednocześnie zauważamy, że sprzęt może być świetnym zakupem dla osób, które mają dryg do gotowania, ale brakuje im do tego motywacji.

W urządzeniu jest mnóstwo ciekawych przepisów (dostępnych również w aplikacji Cookidoo), dzięki czemu możemy odkrywać nowe smaki i zaskakiwać rodzinę czy znajomych atrakcyjnymi daniami.

Nawet skomplikowane przepisy stają się bardzo łatwe

To podstawowa zaleta automatycznego garnka, który prowadzi użytkownika za rękę, od stworzenia listy zakupów, aż po przygotowanie dania. Dzięki temu nawet osoba, która wcześniej przypalała wodę, może zacząć samodzielnie gotować.

Urządzenie wykonuje najbardziej niewdzięczne czynności

Trzeba wiedzieć, że ani Thermomix, ani Lidlomix, nie robi wszystkiego za użytkownika, a jedynie wspiera w gotowaniu. Jednocześnie wykonuje te czynności, których większość z nas nie lubi, a więc sieka warzywa, zagniata ciasto, miesza czy ubija.

Oszczędności

Tak, korzystanie z Thermomixa/Lidlomixa może się przyczynić do domowych oszczędności – zwłaszcza, jeśli mocno ograniczymy używanie płyty indukcyjnej oraz kupowanie gotowych produktów i dań (np. fast foodów czy pieczywa). W takim przypadku cena zakupu sprzętu może się dość szybko zwrócić, oczywiście pod warunkiem, że będziemy z niego często, wręcz codziennie korzystać.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie