Te rzeczy ułatwią Ci utrzymanie porządku w dziecięcym pokoju. Warto je kupić!

Jerzy Biernacki
23.02.2023

Każdy rodzic prędzej czy później przeżyje to samo: skrajną irytację na widok bałaganu w pokoju dziecka. Walające się zabawki, kredki, kartki, ubrania, pluszaki, śmieci – to standard, którego oczywiście nie można akceptować. Dziecko powinno być nauczone dbania o porządek wokół siebie, do czego trzeba mu jednak dać odpowiednie narzędzia. W naszym artykule wymieniamy rzeczy, które warto kupić, aby ułatwić sobie i dziecku utrzymanie porządku w pokoju pociechy.

Kosze na zabawki

To pierwszy zakup, jaki warto sobie zaplanować. W pokoju dziecka na pewno jest mnóstwo zabawek, które walają się po podłodze i nie bardzo wiadomo, co z nimi zrobić. Kosze rozwiążą ten problem, mieszcząc zarówno twarde, jak i pluszowe zabawki dziecka.

Regał na książeczki

W pokoju pociechy nie może zabraknąć książeczek dopasowanych do jej wieku i czytany przez mamę lub tatę na dobranoc. Im więcej książeczek, to lepiej, ale trzeba też mieć je gdzie przechowywać. Idealnie nadaje się do tego nawet niewielki regał, który można kupić w każdym sklepie meblowym.

Stolik do rysowania

Warto zafundować dziecku taki stolik, ponieważ maluch nie potrzebuje jeszcze biurka, a przy stoliku może wygodnie dawać upust swojej kreatywności. To będzie centralny punkt pokoju, na którym może chwilowo panować bałagan, ale za to łatwy do ogarnięcia.

Przybornik na kredki, pisaki etc.

Jeśli dziecko uwielbia rysować, malować i wycinać, to podaruj mu wygodny przybornik mieszczący wszystkie akcesoria do realizowania wizji artystycznej. Dzięki temu dziecko szybko nauczy się odkładać pisaki, kredki etc. na miejsce.

Pudło na artykuły do prac plastycznych

Skoro już jesteśmy przy pracy artystycznej, to oczywiście wiemy, że dziecko potrafi produkować rysunki, malunki i wycinanki w ekspresowym tempie i w hurtowych ilościach. Dlatego pamiętaj, aby od razu dokupić estetyczne pudło, na przykład z kartonu, w którym takie skarby będzie można przechowywać – razem z blokami technicznymi, taśmami itd. Pudło ma tę zaletę, że da się na nim jeszcze coś postawić, oszczędzając w ten sposób sporo miejsca w pokoju.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.