Tanie książki? Znajdziesz je w internecie!

Andrzej Winnicki
12.12.2019

Choć statystyki biją na alarm, wiele osób nadal nie rezygnuje z czytania książek. To przecież rozwijająca pasja i możliwość ciekawego spędzenia wolnego czasu. Problemem mogą być niestety ceny książek. Przedstawiamy kilka miejsc, w których tanio kupisz najciekawsze lektury.

Aukcje

Na aukcjach internetowych można znaleźć prawdziwe literackie perełki. Osoby wyprzedające prywatne zbiory książkowe często wystawiają pozycje, których nie da się już kupić w tradycyjnej sprzedaży. Z tego względu warto przeglądać portale aukcyjne w poszukiwaniu okazji. Wśród nich mogą znaleźć się np. pierwsze wydania ulubionych książek, dawno zapomniane lektury, a nawet książki z autografem autora.

Dyskonty książkowe

Dyskonty książkowe to sklepy specjalizujące się w sprzedaży tanich książek. Ich ceny potrafią być nawet kilkadziesiąt procent niższe niż w innych sklepach. Oprócz stałych obniżek często organizują także wyprzedaże czy okazyjne promocje, warto zatem regularnie odwiedzać stronę wybranego dyskontu lub śledzić nowe wpisy na portalach społecznościowych.

Antykwariaty internetowe

Nowe technologie odnajdują się również w tradycyjnych miejscach. Przykładem są antykwariaty, które doskonale radzą sobie ze sprzedażą w przestrzeni wirtualnej. W antykwariacie internetowym możesz znaleźć książki niedostępne w sklepach, stare wydania, a czasem również dawne mapy, pocztówki czy fotografie. To opcja polecana szczególnie cierpliwym czytelnikom, jako że wyszukiwanie białych kruków i książkowych perełek potrafi być wyjątkowo wyczerpującym zajęciem.

Outlety

Wiele księgarń prowadzi outlety i wyprzedaje książki po znacznie niższych cenach. Pozycje z outletu z reguły pochodzą ze zwrotów, stanowią ostatnie egzemplarze lub są uszkodzone, lecz nadal nadają się do czytania. To szczególna okazja dla czytelników, którzy nie przywiązują dużej wagi do wyglądu książki – przecież to, co w książce liczy się najbardziej, jest w jej środku.

Księgarnie online

To propozycja najbardziej opłacalna w okresie wyprzedaży. Duże księgarnie internetowe, np. Empik, często organizują promocje oraz dają rabaty stałym klientom. Podczas największych okazji można trafić na książki przecenione nawet o 70-80%. Częstym zabiegiem stosowanym przez księgarnie internetowe jest także obniżanie cen bestsellerów, zapowiedzi czy najświeższych nowości.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.