Tani urlop w Chorwacji? To możliwe! Sprawdź, co kupić przed wyjazdem, aby później zaoszczędzić

Maciej Piwowski
14.06.2022

Chorwacja przez lata była jednym z ulubionych kierunków wakacyjnych podróży Polaków. Dziś niestety coraz mniej osób może sobie pozwolić na spędzenie urlopu w tym niewątpliwie pięknym kraju. Chorwacja jest dla nas stanowczo zbyt droga. Jeśli ciągnie Cię w tamte strony, a masz ograniczony budżet, to tym razem podpowiadamy, w co warto się zaopatrzyć przed wyjazdem, aby później sporo zaoszczędzić.

Jedzenie na kilka dni

Tak, wiemy – „januszowanie”. Jednak jeśli ma być tanio, to rzeczywiście warto zabrać ze sobą do Chorwacji trochę jedzenia z Polski. Na miejscu jest o wiele drożej i dotyczy to również podstawowych produktów spożywczych. Jeśli masz zarezerwowany apartament z kuchnią, to własne jedzenie świetnie się sprawdzi, chociażby tylko do przyrządzania śniadań.

Lodówka turystyczna

Warto się w nią zaopatrzyć przed planowanym wyjazdem do Chorwacji. W lodówce możesz bezpiecznie przechować żywność wymagającą niskiej temperatury, ale też napoje na podróż. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zapakować do lodówki przygotowane wcześniej obiady w słoikach.

Zapas wody mineralnej

Woda mineralna jest w Chorwacji nieprzyzwoicie wręcz droga, zwłaszcza w porównaniu z cenami w Polsce. Dlatego mając miejsce w bagażniku warto zabrać ze sobą na przykład dwie zgrzewki wody, bez której w tamtejszych upałach trudno byłoby sobie poradzić.

Dmuchane zabawki do wody

To oczywiście propozycja dla tych, którzy wybierają się do Chorwacji z dziećmi. Warto zabrać z Polski dmuchane zabawki do wody, ponieważ ceny takich gadżetów na miejscu są bardzo wysokie, niewspółmierne do jakości tych produktów.

Buty do wody

W Chorwacji bez takich butów ani rusz. Nie chodzi tylko o osławione jeżowce, ale też bardzo ostre kamienie na plażach i w wodzie. Chorwaci doskonale wiedzą, że wiele osób przyjeżdża do nich na wakacje bez butów do wody i bezwzględnie to wykorzystują, narzucając jakieś absurdalne marże. Jeśli nie chcesz płacić za buty np. 20 euro, to w Polsce spokojnie kupisz je za około 25 złotych.

Kremy z filtrem

Jeśli zapomnisz zabrać ze sobą krem z filtrem, to na miejscu dostaniesz mocno po kieszeni. Przebitka jest kosmiczna, dlatego tworząc listę zakupów na wyjazd koniecznie wpisz na nią krem do opalania.

 

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.