Szukasz mebli na taras? Sprawdź, dlaczego warto kupić te z technorattanu

Maciej Piwowski
23.05.2022

Meble tarasowe to bardzo przydatny element wyposażenia ogrodu. Służą nam do wypoczynku, uatrakcyjniają otoczenie domu, pozwalają przyjmować gości w komfortowych warunkach. Pytanie tylko, jakie meble wybrać? Jeśli stoisz właśnie przed taką decyzją, to doradzamy zakup mebli z technorattanu, które mają kilka bardzo ważnych zalet. Sprawdź je w naszym poradniku.

Są bardzo trwałe

Technorattan to nic innego jak tworzywo sztuczne. Jest to materiał odporny na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, promieniowanie UV, a także drobne uszkodzenia mechaniczne. Można zatem napisać, że kupując meble tarasowe z technorattanu inwestujesz pieniądze na lata.

Nowoczesny design

Meble z technorattanu prezentują się bardzo atrakcyjnie i świetnie korespondują z nowoczesną architekturą współczesnych domów jednorodzinnych. Warto zaznaczyć, że są dostępne w różnych wariantach kolorystycznych, co pozwala łatwo dopasować meble do własnych preferencji estetycznych.

Są łatwe w utrzymaniu w czystości

Technorattan, w odróżnieniu od np. drewna, można myć przy pomocy zwykłej wody, a najlepiej myjki ciśnieniowej. W ten sposób  w ciągu chwili przywrócisz meble do stanu niemal fabrycznego, bez męczenia się ze szmatką.

Nie wymagają odnawiania

Technorattanu się nie odnawia, w przeciwieństwie do drewna i metalu. Ten materiał nie koroduje, nie butwieje, a jeśli postawisz na meble dobrej jakości, to nie musisz się też martwić wizją utraty koloru pod wpływem promieniowania słonecznego.

Można je przechowywać na dworze

To duża zaleta mebli z technorattanu, zwłaszcza z punktu widzenia osób, które nie mają miejsca do przechowywania mebli w okresie zimowym. Tutaj wystarczy tylko zdjąć poduszki, złożyć meble i przykryć je pokrowcem. W taki sposób mogą spędzić na dworze wiele miesięcy, w skrajnych temperaturach – na wiosnę będą znów gotowe do użytku.

Są wygodne i lekkie

Wygoda to oczywiście kwestia indywidualna, natomiast zwracamy uwagę na fakt, że meble tarasowe z technorattanu są bardzo lekkie i dzięki temu można z łatwością zmieniać ich ustawienie, przenosić z tarasu na trawę itd. Poradzi sobie z tym wątła kobieta czy nawet dziecko.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.