Szampon do włosów w kostce – czy warto kupić taki kosmetyk?

Remigisz Szulc
22.03.2021

Szampony w kostce nie są jeszcze tak popularne, jak te klasyczne w żelu, ale w dobie mody na zero waste budzą coraz większe zainteresowanie. Takie szampony mają kilka istotnych zalet, które mogą sprawić, że w końcu wypróbujesz ten rodzaj kosmetyku do pielęgnacji włosów. Co warto wiedzieć o szamponach w kostce? Jakie są korzyści z ich stosowania? Jak ich używać? Tego dowiesz się z naszego poradnika.

Czym właściwie jest szampon do włosów w kostce?

Taki szampon to nic innego, jak kosmetyk przeznaczony do mycia włosów, tyle że mający postać kostki (stałą). Pod względem składu nie różni się niczym od szamponów w żelu, choć warto zauważyć, że kosmetyki w kostce w przeważającej większości są zaliczane do grona tych wegańskich, naturalnych, niezawierających środków chemicznych lub w niewielkich ilościach – chodzi przede wszystkim o detergenty mające właściwości myjące.

Zalety szamponów w kostce

Szampony w kostce mają kilka bardzo istotnych zalet, i to zarówno na gruncie składu oraz właściwości pielęgnacyjnych, jak i cech użytkowych. Wymieńmy tylko te najważniejsze:

  • Szampony w kostce są kosmetykami zero waste – oznacza to, że kupując je i ich używając nie produkujemy dodatkowych odpadów.
  • Szampony w kostce mają ekologiczny skład – przynajmniej w większości, co jest dobrą informacją dla osób starających się ograniczyć zużycie chemii.
  • Korzystny skład – w dobrych szamponach w kostce znajdziemy nie tylko substancje myjące, ale też odżywiające oraz nawilżające, jak chociażby oleje.
  • Są bardzo poręczne – szampon w kostce zajmuje mało miejsca pod prysznicem, można go też bez problemu zabrać w podróż – zmieści się do małej kosmetyczki czy nawet torebki.
  • Są wydajne – dobry szampon w kostce może wystarczyć na kilka myć więcej niż ten tradycyjny w żelu, co pozwala oszczędzać pieniądze.
  • Są łatwe w użyciu – stosowanie szamponu w kostce nie sprawia żadnych problemów, szybko się do tego przyzwyczaisz i być może już nie wrócisz do kosmetyku w żelu.

Jak używać szamponu w kostce?

Można to robić na różne sposoby. Najpopularniejszy jest ten, który polega na potarciu mokrych włosów kostką aż do uzyskania piany. Następnie myjemy kosmyki dokładnie tak samo, jak przy użyciu zwykłego szamponu w żelu.

Innym sposobem jest wyrobienie piany poprzez pocieranie kostki w zwilżonych dłoniach. Po uzyskaniu odpowiedniej ilości kosmetyku po prostu nakładamy go na włosy i myjemy pasma zaczynając od czubka głowy.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.