Strój na WF dla dziecka. Sprawdź, co musisz kupić

Mariusz Siwko
24.08.2023

Ważnym elementem wyprawki szkolnej jest strój na WF. Co prawda coraz więcej dzieci nie uczęszcza na lekcje wychowania fizycznego, ale jest to wina niemal wyłącznie rodziców, którzy bagatelizują znaczenie ruchu dla rozwoju pociechy. Jeśli Twoje dziecko będzie chodzić na WF, to na początek skompletuj dla niego potrzebne rzeczy. Oto gotowa lista zakupów.

Buty

To najważniejszy element stroju na WF. Buty muszą być wygodne, dobrze dopasowane do stopy i mieć antypoślizgową podeszwę. Lepiej zapomnij o klasycznych trampkach – za niewiele większe pieniądze można kupić sensowne obuwie sportowe, które posłuży dziecku przez cały rok szkolny.

Biały t-shirt

Z reguły szkoły wymagają, aby dzieci nosiły na WF-ie białe t-shirty. Tutaj radzimy rozejrzeć się za wielopakami, które często można kupić w popularnych sieciówkach. Zwróć uwagę na to, aby koszulka była w 100% wykonana z bawełny.

Getry/krótkie spodenki

Dla dziewczynki najlepsze będą dopasowane getry, dla chłopca luźniejsze spodenki. Nie powinny to być natomiast długie dresy, w których dziecko będzie się szybko pocić.

Stopki

Czyli niskie skarpetki, które na WF-ie sprawdzają się dużo lepiej niż klasyczne skarpety. Są wygodne, zapewniają lepszą wentylację stopy, a przy tym zajmują mało miejsca w worku.

Bidon

Nie zapominajmy o bidonie, w którym dziecko może mieć własną wodę, niezbędną podczas intensywnych ćwiczeń fizycznych. Zakup bidonu szybko się zwróci, jeśli dziecko nie będzie musiało kupować sobie wody butelkowanej.

Worek na WF

Wszystkie elementy stroju zamykamy w worku na WF, który jest super praktyczny, ponieważ można go np. przyczepić do plecaka czy zostawić w szatni i zabierać do domu tylko przepoconą koszulkę.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie