Strój na bal w przedszkolu – gdzie go kupić? Jaki wybrać?

Marek Szydełko
09.11.2022

To czeka każdego rodzica, którego dziecko uczęszcza do przedszkola. Słynne (lub niesławne) bale stanowią nie lada wyzwanie, ponieważ pociecha chce w tym dniu wyglądać wyjątkowo. Najlepiej przebrać się za ulubioną postać z bajki. Jesienią i zimą kwitnie więc interes w branży kostiumowej. Gdzie kupić strój na bal? Czym się kierować? Mamy dla Ciebie kilka podpowiedzi.

Niezawodny Internet

Przede wszystkim nie trać czasu na jeżdżenie po sklepach. Strój na bal w przedszkolu nie musi idealnie leżeć, dlatego ogranicz się do poszukiwań w Internecie. Zapytaj dziecko, za kogo chce się przebrać i pod tym kątem zacznij przeczesywać portale ogłoszeniowe czy sklepy online.

Może używany?

Strój na bal w przedszkolu z drugiej ręki to rozsądny wybór. Zapłacisz za niego nawet o połowę mniej. Pamiętaj, że taki strój dziecko zakłada maksymalnie kilka razy, dlatego często są to produkty w idealnym stanie. Radzimy więc zajrzeć na popularny portal z ogłoszeniami lokalnymi lub podpytać o stroje dziecięce na lokalnej grupie facebookowej.

Ile kosztuje strój na bal w przedszkolu?

Cena jest uzależniona od liczby elementów, jakie składają się na gotowy strój. Droższe będą te z dodatkowymi akcesoriami, jak maska, kapelusz, pistolet, różdżka etc. Możesz przyjąć budżet od 150 złotych wzwyż.

Za używany strój trzeba zwykle zapłacić 50% ceny nowego.

Możesz wykonać strój we własnym zakresie

Ceny gotowych strojów dziecięcych nie są może bardzo wysokie, ale w trudnych czasach liczy się każda oszczędność. Poza tym możesz chcieć wyposażyć pociechę w coś oryginalnego, niepowtarzalnego. W takiej sytuacji rozważ wykonanie stroju własnoręcznie. Jeśli umiesz szyć, to nie powinno być z tym większego problemu. Kup potrzebny materiał i do dzieła!

W ostateczności możesz stworzyć projekt stroju (koniecznie z udziałem dziecka) i zlecić jego uszycie zawodowej krawcowej. Ta opcja będzie jednak najdroższa.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.