Stacja pogodowa do domu – jaką warto kupić?

Krzysztof Jagielski
16.05.2022

Prognoza pogody to bardzo ważna informacja, która pozwala nam np. zaplanować ubiór na kolejny dzień i podjąć decyzję, czy do pracy dojechać rowerem czy może samochodem. Bazowanie na komunikatach w telewizji i w radiu bywa dość ryzykowne, dlatego lepiej jest mieć w domu własną stację pogody. Wybór takich urządzeń jest bardzo duży. Jaką stację pogody kupić? Oto kryteria, które powinieneś wziąć pod uwagę.

Liczba współpracujących czujników

Jeśli masz duży dom i chcesz, aby stacja zbierała informacje o warunkach klimatycznych panujących w poszczególnych pomieszczeniach, to poszukaj modelu, który może współpracować z jak największą liczbą czujników wewnętrznych i zewnętrznych.

Dokładność wskazań parametrów pogodowych

To niestety trudno jest ocenić bez przeprowadzenia samodzielnych testów. Możesz jednak poczytać opinie na temat konkretnej stacji pogody – jej użytkownicy z pewnością podzielą się swoimi obserwacjami na temat dokładności wskazań temperatury, wilgotności etc.

Liczba przekazywanych informacji

Sprawdź, czy dana stacja pogody przekazuje Ci wszystkie potrzebne informacje na temat warunków atmosferycznych. Nie chodzi tutaj tylko o temperaturę i wilgotność. Na rynku są domowe stacje, które mierzą prędkość wiatru i jego kierunek, ciśnienie czy nawet informują o jakości powietrza. Taki „kombajn” pogodowy z pewnością będzie bardzo przydatny na co dzień.

Czytelność wyświetlacza

Dobre stacje pogodowe są już wyposażone w ekrany dotykowe o sporej przekątnej i rozdzielczości. Zwróć uwagę na to, czy wyświetlacz jest czytelny, czy podawane na nim informacje są pogrupowane w logiczny sposób i po prostu, czy dany panel Ci się podoba.

Funkcja Wi-Fi

Na pewno warto zainwestować w stację pogody, która może być elementem systemu smart home. Aby było to możliwe, konieczne jest podłączenie stacji do domowej sieci Wi-Fi. Umożliwi to podgląd na np. aktualne warunki klimatyczne panujące w domu, a docelowo także pozwoli sterować pracą niektórych urządzeń, na przykład klimatyzacji.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.