Sprzęty, dzięki którym stworzysz w domu własny mini salon kosmetyczny. Lista zakupów!

Antoni Kwapisz
19.07.2021

Nie masz czasu na wizyty u kosmetyczki, a nie stać Cię też na regularne korzystanie z profesjonalnych zabiegów kosmetologicznych? Skorzystaj z oferty producentów sprzętów przeznaczonych do dbania o urodę w domowych warunkach. Ta z roku na rok jest coraz szersza i już teraz na rynku śmiało można znaleźć łatwe w obsłudze urządzenia, które pozwalają osiągnąć rewelacyjne efekty. Kilka najciekawszych propozycji zebraliśmy dla Ciebie w naszym poradniku.

Masażer

Elektryczny masażer świetnie sprawdza się zwłaszcza w przypadku walki z cellulitem. Takie urządzenie intensywnie masuje skórę i rozbija komórki tłuszczowe, które powodują powstanie tzw. pomarańczowej skórki. Na rynku są dostępne różne rodzaje masażerów, zarówno dla pań z ledwo widocznym cellulitem, jak i przeznaczone do bezkompromisowej rywalizacji z tym nieestetycznym problemem.

Urządzenie do peelingu kawitacyjnego

Peeling kawitacyjny jest jednym z najpopularniejszych zabiegów, jakim poddajemy się w salonach kosmetycznych i kosmetologicznych. Przede wszystkim stosuje się go w celu zamaskowania przebarwień skóry oraz nadania jej jędrności, co stanowi kluczową kwestię w przypadku chęci zawalczenia z widocznymi efektami upływającego czasu.

Domowe urządzenia do peelingu kawitacyjnego oczywiście nie gwarantują tak dobrych efektów, jak te profesjonalne, ale za to są łatwe w obsłudze i fajnie sprawdzają się na wczesnym etapie pojawiania się niekorzystnych zmian w urodzie.

Urządzenie do mezoterapii bezigłowej

Mezoterapia igłowa jest dość inwazyjnym zabiegiem oczyszczającym i przeciwstarzeniowym, natomiast istnieje również wariant, w którym nie używa się igieł przerywających ciągłość skóry. Mezoterapię bezigłową z powodzeniem możesz przeprowadzić we własnym domu wykorzystując do tego dostępne na rynku urządzenia. Ten zabieg świetnie stymuluje regenerację włókien kolagenowych, a przy tym jest bezbolesny.

Depilator laserowy

Na pewno wiesz, że na rynku są dostępne domowe urządzenia do depilacji laserowej, które wykorzystują światło IPL lub ledowe. Efekty są bardzo dobre i dość trwałe, natomiast trzeba pamiętać, że takie sprzęty najlepiej sprawdzają się w przypadku ciemnych włosów. Jeśli nie wiesz, czy u Ciebie taka forma depilacji zadziała, to spróbuj pożyczyć depilator od koleżanki. Koszt nowego urządzenia zaczyna się od około 900 złotych.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.