Spodnie do teatru? Uniknij modowej wpadki!

Mateusz Nowak
01.06.2022

Mogłoby się wydawać, że założenie spodni do teatru przez kobietę jest wielkim faux-pas. Nic bardziej mylnego. Spodnie jak najbardziej mogą być elementem damskiego looku, nawet na wielkie wyjście, choć oczywiście nie w każdej sytuacji. Jeśli masz wielką ochotę założyć spodnie do teatru, to dowiedz się, jak nie zaliczyć modowej i towarzyskiej wpadki!

Tylko wtedy, gdy nie jest to premiera

Spodni nie zakładamy na uroczystą premierę. Savoir vivre wymaga, aby uszanować wysiłek artystów poprzez odpowiednią prezencję, dlatego sięgamy po elegancką garderobę – suknię lub przynajmniej sukienkę o klasycznym kroju. Wyjątek stanowi sytuacja, w której premiera odbywa się w teatrze offowym, gdzie nie obowiązuje żaden sztywny dress code.

Wszystko zależy od samej sztuki i okoliczności

Spodnie do teatru możesz śmiało założyć wtedy, gdy wiesz, że nikt nie przyjdzie w wieczorowej kreacji. Jeśli jest to kolejna już odsłona spektaklu, w dodatku jest grany na mniejszej scenie, to wiadomo, że obowiązuje większa swoboda w zakresie ubioru. Nadal jednak warto stawiać na elegancję i klasykę, w czym spodnie sprawdzają się doskonale.

Jeśli spodnie, to najlepiej cygaretki

Cygaretki to świetny wybór do teatru, przy założeniu przestrzegania wyżej wymienionych zasad. Mamy tutaj do czynienia z dopasowanymi spodniami, do których z łatwością dopasujesz inne elementy garderoby i stworzysz schludny, elegancki i kobiecy look. Koniecznie zadbaj o to, aby cygaretki były w czarnym kolorze – jest uniwersalny i pasuje praktycznie do każdych okoliczności (może poza weselem).

Umiejętnie dobierz pozostałe elementy stylizacji

Spodnie to nie wszystko. Aby stworzyć adekwatną stylizację na wyjście do teatru potrzebujesz jeszcze marynarki/żakietu, pod który możesz założyć np. gładkie body. Do kompletu załóż szpilki lub botki na wyższym obcasie, całość dopełnij gustowną biżuterią, zabierz kopertówkę w kolorze dopasowanym do butów i gotowe!

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.