Słuchawki bezprzewodowe – czy warto je kupić? 4 dowody, że tak!

Magdalena Siwko
08.05.2017

Lubisz słuchać muzyki w dobrej jakości, ale niekoniecznie przesiadywać przed komputerem? Z myślą o ludziach takich jak Ty powstały słuchawki bezprzewodowe. Dzięki technologii Bluetooth łączą się one z dowolnym urządzeniem odtwarzającym (telefonem, komputerem, wieżą stereo itp.) i pozwalają cieszyć się ulubionymi dźwiękami bez żadnych ograniczeń. To świetny wybór dla aktywnych melomanów. Poznaj 4 dowody na to, że zakup słuchawek bezprzewodowych ma sens.

  1. Idealne do sprzątania i nie tylko – sobotnie porządki są o wiele przyjemniejsze, jeśli towarzyszy Ci ulubiona muzyka. Pozostali domownicy (i sąsiedzi) niekoniecznie muszą mieć jednak podobny gust, dlatego testowanie możliwości kolumn raczej odpada. Z kolei słuchawki przewodowe są mało praktyczne w takich sytuacjach – przewód będzie się plątać i denerwować. Technologia bezprzewodowa znakomicie sprawdzi się też w przypadku osób aktywnych, uprawiających sport.
  2. Łatwiejsza komunikacja z urządzeniami – szczególnie dotyczy to komputera. Pracując i jednocześnie słuchając muzyki nie będziesz już narzekać na to, że przewód słuchawek plącze się na biurku i utrudnia korzystanie z klawiatury czy z myszki. Słuchawki bezprzewodowe są bardzo dobrym wyborem dla osób pracujących w dużych, otwartych biurach, gdzie panuje hałas i trudno się skupić na swoim zadaniu.
  3. Sposób na tańsze dzwonienie – inwestując w zakup słuchawek bezprzewodowych z mikrofonem możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach telefonicznych. Wystarczy skorzystać z technologii VoIP, np. Skype, aby móc dzwonić za darmo. Oczywiście to samo zapewnią zwykłe słuchawki, ale w ich przypadku trzeba siedzieć przed komputerem – urządzenie bezprzewodowe umożliwia rozłożenie się na kanapie i prowadzenie rozmowy w wygodnej pozycji.
  4. Koniec z kablami – wielu z nas dąży do tego, aby ograniczyć liczbę towarzyszących nam na co dzień kabli i przewodów – wyglądają one nieestetycznie, utrudniają sprzątanie, można je przypadkowo wyrwać i rozłączyć urządzenie. Dlatego mamy laptopy, telewizory z WiFi, komunikujące się bezprzewodowo zestawy kina domowego czy peryferia biurowe. Słuchawki bezprzewodowe idealnie wpisują się w ten trend. Wyobraź sobie wygodę słuchania ulubionej muzyki odtwarzanej z komputera czy z telefonu w dowolnym miejscu w zasięgu sygnału Bluetooth, np. w łazience. Fajne, prawda?

Słuchawki bezprzewodowe, choć zwykle znacznie droższe od tradycyjnych, są dobrym wyborem dla każdego, kto ma dość plątaniny kabli i chce słuchać ulubionej muzyki tam, gdzie mu się podoba. Wybierając model dla siebie koniecznie zwróć uwagę na czas pracy na baterii oraz poczytaj opinie na temat jakości dźwięku, bo z tym w przypadku słuchawek Bluetooth niestety bywa różnie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.